a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneCromology już w rękach DLG i Nippon Paint

Cromology już w rękach DLG i Nippon Paint

Ogłoszona w październiku transakcja sprzedaży Cromology została oficjalnie zamknięta. Firma przeszła w ręce DuluxGroup Limited – jednostki specjalizującej się w farbach dekoracyjnych, należącej do japońskiego koncernu Nippon Paint.

Cromology DLG Nippon Paint

Fot. xegxef / pixabay.com

Informacja o tym, że Cromology ma zostać kupione od Wendel Group przez czwartą największą – i najszybciej się rozwijającą – firmę produkującą farby na świecie, Nippon Paint, podana została w październiku. Wówczas podano również, że do kupna dojdzie za pośrednictwem spółki DuluxGroup (DLG).

Gracz klasy światowej

Oprócz tego, że spółka DuluxGroup jest liderem na rynku w Australii i Nowej Zelandii, jest również coraz bardziej obecna na rynku w Europie – to za jej pośrednictwem Nippon Paint zamierza zrealizować swoje europejskie ambicje. Jak mówi Richard Stuckes, dyrektor ds. operacyjnych DGL:

Zależy nam na przejmowaniu czołowych firm na rynku z dużym doświadczeniem, utrzymaniu ich i inwestowaniu w nie. Cromology to gracz klasy światowej. Posiada bardzo kompetentny zespół kierowniczy, który doskonale zna europejski rynek, ma doświadczenie, powszechnie znane marki premium, doskonałe zakłady produkcyjne, szeroką dystrybucję w kluczowych regionach geograficznych, sprawny dział R&D oraz, przede wszystkim, dużo dodatkowych możliwości rozwoju.

Prezes Cromology, Pierre Pouletty, dodaje, że jest niezwykle dumny z tego, co udało się osiągnąć jego firmie. Obecnie cieszy się na kolejny etap w jej rozwoju, przy wsparciu DGL i czwartego największego producenta farb na świecie – Nippon Paint.

Zarząd bez zmian, laboratoria pozostają niezależne

Oprócz tego w komunikacie podano, że obecny zarząd i cały zespół Cromology pozostanie bez zmian i przeprowadzi firmę przez jej transformację. Laboratoria rozwojowo-badawcze firmy staną się częścią liczącej 3000 ośrodków społeczności R&D Nippon Paint jako niezależne jednostki, które będą jednak mogły korzystać z wiedzy i doświadczenia japońskiego koncernu.

Źródło: Cromology