REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nippon Paint kupuje Cromology

Czwarty największy producent farb dekoracyjnych w Europie przejdzie w ręce japońskiego koncernu. Firma Nippon Paint ogłosiła zakup francuskiego Cromology.

Cromology Nippon PaintNippon Paint liczy, że przejęcie Cromology pomoże mu zwiększyć wpływy w Europie – francuska firma należy do trzech najważniejszych producentów farb na rynku we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Krok ten będzie kosztował japoński koncern 1,15 mld €.

Lepszy dostęp do rynków europejskich

Jak podaje japoński producent, za sprawą transakcji chce nie tylko zdobyć pozycję we wspomnianych krajach Europy Zachodniej, ale również zyskać lepszy dostęp do innych rynków europejskich – m.in. w Europie Środkowej. Cromology ma zapewnić odpowiednią bazę do zbudowania nowego biznesu farb i powłok dekoracyjnych.

W ręce Nippon Paint przejdzie m.in. sieć 386 sklepów Cromology we Francji, Portugalii i Szwajcarii. Do uzyskanej w ten sposób sieci dystrybucyjnej japoński koncern zamierza wprowadzić produkty należące do swoich spółek, m.in. do pielęgnacji drewna, a także uszczelniacze, kleje i wypełniacze.

Zakup za pośrednictwem DuluxGroup

Transakcja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem DGL International, firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii utworzonej niedawno przez DuluxGroup – skonsolidowaną spółkę zależną Nippon Paint. Wszystkie udziały Cromology mają zostać sprzedane w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: european-coatings.com, coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA