REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Covestro stawia na poliuretany

Covestro silnie inwestuje w przyjazne środowisku farby poliuretanowe! Firma zwiększa produkcję zarówno w Europie, jak i w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Covestro poliuretany

Fot. arch. Covestro

W pełni operacyjny jest już nowy zakład produkujący wodne dyspersje poliuretanowe (PUD) w Dormagen w Niemczech. Wcześniej zwiększono produkcję w fabryce w Barcelonie. Covestro mocno zwiększa więc swoje moce produkcyjne w Europie. Ale nie tylko! Aby sprostać ogromnemu globalnemu zapotrzebowaniu, firma buduje nowy zakład w Chinach oraz rozbudowuje i modernizuje swoje fabryki w Stanach Zjednoczonych.

Coraz większy popyt

Skąd tak duże zapotrzebowanie? Wytwórcy coraz bardziej przekonują się do poliuretanowych produktów wodorozcieńczalnych i wybierają je jako alternatywę dla farb rozpuszczalnikowych, która gwarantuje równie dobre właściwości. Jak wyjaśnia Michael Friee, szef działu Coatings, Adhesives, Specialties Covestro, poprzez nowe inwestycje firma dostosowuje się do coraz większego popytu na przyjazne środowisku dyspersje poliuretanowe oraz ugruntowuje swoją pozycję na rynku światowym.

Stawia przy tym na różnorodność. Dzięki zróżnicowanej linii produktów poliuretanowych oferowanej przez firmę klienci mogą liczyć na farby ściśle dopasowane do wszystkich możliwych zastosowań. Pozwala im to zwiększyć konkurencyjność na własnym rynku.

4 mln ton poliuretanów

Obecną wielkość rynku farb poliuretanowych ocenia się na 3,2-3,5 mln ton. Ok. 60% z tego pochłania Azja i Pacyfik. Udział Europy wynosi 20%, Ameryki Północnej natomiast – 15%. Pozostałe 5% przypada głównie Ameryce Środkowej i Południowej. Do roku 2020 rynek ma już osiągnąć rozmiary 4 mln ton.

Stosunkowo najwięcej poliuretanów pochłania przemysł drzewny i meblarski – prawie 30%. Z kolei sektorowi samochodowemu OEM przypada 25%. Udział tych dwóch sektorów różni się jednak w różnych częściach świata. Najwięksi gracze to obecnie AkzoNobel, PPG Industries, Sherwin-Williams, Axalta oraz Asian Paints. Razem kontrolują oni 50% rynku.

Źródło: Covestro

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA