a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCotec przejdzie w ręce SDC Technologies

Cotec przejdzie w ręce SDC Technologies

Nowa transakcja na światowym szczeblu! Amerykańska firma SDC Technologies przejmuje Cotec, producenta cienkich powłok z siedzibą w Niemczech.

Cotec SDC Technologies

Produkty ze wspólnej oferty Cotec i SDC Technologies są wykorzystywane m.in. do produkcji artykułów okulistycznych i wyświetlaczy. Fot. fancycrave1 / pixabay.com

Cotec to ceniony na rynku innowator w dziedzinie technologii i produkcji wysokiej jakości materiałów otrzymywanych metodą PVD (fizyczne osadzanie z fazy gazowej) i MLD (osadzanie z warstwy molekularnej). Są one wykorzystywane jako powłoki hydrofobowe, oleofobowe i antyrefleksyjne w okulistyce, optyce precyzyjnej, branży samochodowej i przy produkcji wyświetlaczy.

Połączenie ofert i ekspertyz

Jak podkreślają obydwaj producenci, ich portfolio doskonale się uzupełnia. Transakcja pozwoli SDC Technologies poszerzyć swoją ofertę materiałów powłokowych m.in. dla okulistyki, do produkcji wyświetlaczy samochodowych i obiektywów aparatów fotograficznych, stosowanych w optyce precyzyjnej i przemyśle lotniczym – twierdzi Antonios Grigoriou, dyrektor generalny i prezes SDC. I dodaje:

Ta jedyna w swoim rodzaju strategiczna integracja technologii powłokowych pozwoli nam lepiej obsłużyć rynek optyczny jako dostawca kompleksowych rozwiązań w dziedzinie soczewek, ale także wkroczyć na nowe rynki.

Michael Fliedner, założyciel i dyrektor generalny Cotec, mówi, że dzięki transakcji dojdzie do połączenia ekspertyz obu firm w dziedzinie chemii polimerów i technologii powłokowej, co zaowocuje większą innowacyjnością. Prócz tego Cotec otrzyma dostęp do światowej sieci dystrybucyjnej SDC, dzięki czemu będzie mógł rozpowszechnić swoje technologie także w Azji i obu Amerykach.

Cenny partner

Cotec to słynący z innowacji gracz na rynku technologii cienkopowłokowych, który dzięki swojej wiedzy i zaawansowanym procesom rozwojowo-produkcyjnym zyskał rozpoznawalność i stał się cennym partnerem. SDC Technologies jest z kolei światowym liderem w dziedzinie powłok odpornych na ścieranie do wielu różnych zastosowań – od części samochodowych i lotniczych aż po artykuły okulistyczne, takie jak okulary.

Źródło: SDC Technologies