a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDymax rozszerza współpracę z Biesterfeld w Europie

Dymax rozszerza współpracę z Biesterfeld w Europie

Firma Biesterfeld i amerykański producent Dymax rozszerzają swoją umowę dystrybucyjną. Dzięki rozszerzeniu współpraca obejmie nowe kraje Europy – Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Biesterfeld Dymax Europa

Produkty Dymax dystrybuowane przez Biesterfeld są m.in. stosowane w medycynie. Fot. TheSiv76 / pixabay.com

Mowa o kontrakcie na dystrybucję światłoutwardzalnych klejów, mas do odlewu i powłok konformalnych, stosowanych w technologii medycznej, przemyśle i elektronice. Dotychczasowa umowa między Biesterfeld a Dymaxem podpisana w roku 2018 obejmowała Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Polskę, Czechy, Słowację oraz kraje bałtyckie. Nowy kontrakt z efektem natychmiastowym obejmie również Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Środki maskujące i kleje światłoutwardzalne

Wśród produktów Dymax dystrybuowanych w ramach umowy znajdują się m.in. tymczasowe środki maskujące, które ulegają błyskawicznemu sieciowaniu pod wpływem promieniowania UV. Idealnie nadają się do maskowania elementów elektronicznych przed ich zabezpieczeniem powłoką ochronną lub lutowaniem. Są także wykorzystywane w procesie przygotowania powierzchni w branży lotniczej, przetwórstwie metali oraz technologiach medycznych (na przykład na implantach ortopedycznych lub narzędziach chirurgicznych).

Z kolei kleje światłoutwardzalne, które również znajdują się w ofercie producenta, sprawdzają się w procesie łączenia części plastikowych i metalowych. Posiadają one podwójny mechanizm sieciowania: klej ulega sieciowaniu pod wpływem promieniowania UV w ciągu kilku sekund, istnieje jednak również możliwość dodatkowego sieciowania pod wpływem wilgoci.

Inne produkty dla medycyny

Oprócz wymienionych produktów klienci Biesterfeld zyskają również dostęp do specjalnych klejów stworzonych z myślą o jednorazowych produktach medycznych. Są one na przykład stosowane do produkcji cewek czy elementów wykorzystywanych przy ciągłym monitorowaniu poziomu glukozy we krwi.

Źródło: european-coatings.com