REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dymax rozszerza współpracę z Biesterfeld w Europie

Firma Biesterfeld i amerykański producent Dymax rozszerzają swoją umowę dystrybucyjną. Dzięki rozszerzeniu współpraca obejmie nowe kraje Europy – Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Biesterfeld Dymax Europa

Produkty Dymax dystrybuowane przez Biesterfeld są m.in. stosowane w medycynie. Fot. TheSiv76 / pixabay.com

Mowa o kontrakcie na dystrybucję światłoutwardzalnych klejów, mas do odlewu i powłok konformalnych, stosowanych w technologii medycznej, przemyśle i elektronice. Dotychczasowa umowa między Biesterfeld a Dymaxem podpisana w roku 2018 obejmowała Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Polskę, Czechy, Słowację oraz kraje bałtyckie. Nowy kontrakt z efektem natychmiastowym obejmie również Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Środki maskujące i kleje światłoutwardzalne

Wśród produktów Dymax dystrybuowanych w ramach umowy znajdują się m.in. tymczasowe środki maskujące, które ulegają błyskawicznemu sieciowaniu pod wpływem promieniowania UV. Idealnie nadają się do maskowania elementów elektronicznych przed ich zabezpieczeniem powłoką ochronną lub lutowaniem. Są także wykorzystywane w procesie przygotowania powierzchni w branży lotniczej, przetwórstwie metali oraz technologiach medycznych (na przykład na implantach ortopedycznych lub narzędziach chirurgicznych).

Z kolei kleje światłoutwardzalne, które również znajdują się w ofercie producenta, sprawdzają się w procesie łączenia części plastikowych i metalowych. Posiadają one podwójny mechanizm sieciowania: klej ulega sieciowaniu pod wpływem promieniowania UV w ciągu kilku sekund, istnieje jednak również możliwość dodatkowego sieciowania pod wpływem wilgoci.

Inne produkty dla medycyny

Oprócz wymienionych produktów klienci Biesterfeld zyskają również dostęp do specjalnych klejów stworzonych z myślą o jednorazowych produktach medycznych. Są one na przykład stosowane do produkcji cewek czy elementów wykorzystywanych przy ciągłym monitorowaniu poziomu glukozy we krwi.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA