a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAndré Vieira de Castro nowym prezesem zarządu CEPE

André Vieira de Castro nowym prezesem zarządu CEPE

Zmiany na stanowisku prezesa zarządu CEPE! Funkcję objął André Vieira de Castro, dyrektor generalny firmy Argacol - Tintas e Vernizes z siedzibą w Portugalii i rzecznik interesów małych i średnich firm.

CEPE prezes zarządu André Vieira de Castro

Fot. Pexels / pixabay.com

André Vieira de Castro zastąpił tym samym Haralda Borgholte’a, wiceprezesa BASF Coatings i członka zarządu CEPE od roku 2014. Funkcję prezesa zarządu organizacji objął on w roku 2017.

Kluczowa rola małych firm

Vieira de Castro dołączył do zarządu CEPE w roku 2015, a od 2018 zajmował funkcję skarbnika. Swoją nominację na prezesa zarządu skomentował słowami:

To dla mnie zaszczyt, objąć tę funkcję. Jako prezes zarządu przede wszystkim zapewnię jak najlepszą reprezentację całej naszej branży. Kluczowy jest też udział małych firm w gospodarce UE, podkreślał więc będę ważną rolę SME w przemyśle farb, tuszów drukarskich i farb artystycznych.

Nowy prezes zarządu zapewnił również, że wspiera plan klimatyczny UE i inicjatywę Green Deal, by osiągnąć neutralność węglową do roku 2050. Równocześnie zaznacza, że potrzebni są politycy, którzy będą potrafili spojrzeć na kwestie środowiskowe z wyczuciem i równowagą, i że adaptacja nowych proekologicznych przepisów w sektorze chemii musi przebiegać w sposób ostrożny, by nie zaszkodzić konkurencyjności branży.

Nowi członkowie zarządu

Dotychczasowy prezes zarządu Harald Borgholte stwierdził, że z przyjemnością działał przez ostatnie trzy lata jako rzecznik branży farb. Uważa także, że przedstawiciel SME André Vieira de Castro poprowadzi CEPE we właściwym kierunku.

Oprócz tego na stanowisko skarbnika CEPE mianowany został Klaus-Georg Gast z Axalta Coating Systems. W zarządzie pojawili się również nowi członkowie: Martin Beck (BASF Coatings), Toon Bossuyt (BOSS paints), Peter William Lockley (INX Europe) oraz Jan Piet Van Kesteren, (AkzoNobel). Nowym wiceprezesem został Roald Johannssen, wiceprezes PPG Industries.

Źródło: european-coatings.com