REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Cortec – nowe środki do usuwania graffiti

Firma Cortec wprowadziła do sprzedaży dwa nowe ekologiczne środki do usuwania graffiti, a także starych uszczelek i klejów. Obydwa są biodegradowalne, nietoksyczne, nie wywołują korozji i nie szkodzą środowisku.

Cortec

Fot. grbenching / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Nowe produkty marki Cortec to EcoClean VpCI-434G oraz VpCI-434L. Obydwa zamiast zabronionego już toksycznego chlorku metylenu wykorzystują alkohol benzylowy.

VpCI-434G ma konsystencję żelu, który utrzymuje się również na pionowych powierzchniach, natomiast VpCI-434L to preparat w płynie. Dzięki specjalnym środkom zwilżającym doskonale penetrują one powłoki, rozbijają je i zmiękczają, ułatwiając ich usunięcie z powierzchni. Produkty te można stosować do oczyszczenia powierzchni z tuszu, farby akrylowej, uretanowej, alkidowej oraz różnego rodzaju lakierów i bejc.

Jak zapewnia producent, nowe środki wykorzystać można w przypadku metalowych zbiorników, rur, urządzeń maszynowych, wagonów kolejowych, pojazdów, samolotów, budynków, podłóg, klatek schodowych i wielu innych. Czas usuwania różni się w zależności od tego z jakim zanieczyszczeniem mamy do czynienia i jak wiele warstw musimy usunąć.

Więcej na temat nowych produktów na stronie Cortec.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA