a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneCortec – nowe środki do usuwania graffiti

Cortec – nowe środki do usuwania graffiti

Firma Cortec wprowadziła do sprzedaży dwa nowe ekologiczne środki do usuwania graffiti, a także starych uszczelek i klejów. Obydwa są biodegradowalne, nietoksyczne, nie wywołują korozji i nie szkodzą środowisku.

Cortec

Fot. grbenching / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Nowe produkty marki Cortec to EcoClean VpCI-434G oraz VpCI-434L. Obydwa zamiast zabronionego już toksycznego chlorku metylenu wykorzystują alkohol benzylowy.

VpCI-434G ma konsystencję żelu, który utrzymuje się również na pionowych powierzchniach, natomiast VpCI-434L to preparat w płynie. Dzięki specjalnym środkom zwilżającym doskonale penetrują one powłoki, rozbijają je i zmiękczają, ułatwiając ich usunięcie z powierzchni. Produkty te można stosować do oczyszczenia powierzchni z tuszu, farby akrylowej, uretanowej, alkidowej oraz różnego rodzaju lakierów i bejc.

Jak zapewnia producent, nowe środki wykorzystać można w przypadku metalowych zbiorników, rur, urządzeń maszynowych, wagonów kolejowych, pojazdów, samolotów, budynków, podłóg, klatek schodowych i wielu innych. Czas usuwania różni się w zależności od tego z jakim zanieczyszczeniem mamy do czynienia i jak wiele warstw musimy usunąć.

Więcej na temat nowych produktów na stronie Cortec.

Źródło: european-coatings.com