a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweColourSelector – Axalta ułatwia wybór koloru

ColourSelector – Axalta ułatwia wybór koloru

Firma Axalta Powder Coatings zaprezentowała swoje nowe narzędzie do doboru odcieni farb proszkowych i wykończeń architektonicznych elementów metalowych. ColourSelector jest obecnie dostępny u wybranych partnerów w krajach europejskich.

Axalta Coating Systems Axalta Powder Coatings ColourSelector

Fot. arch. Axalta Coating Systems

W wielu przypadkach kolor ma kluczowe znaczenie dla całego projektu, dlatego dla producenta farb ważne jest, aby w sposób reprezentatywny pokazać swoją gamę kolorystyczną klientowi. ColourSelector rozwiązuje problem dużej liczby wzorników, różnych rozmiarów i formatów próbek, ułatwiając proces doboru.

Profesjonalna i naturalna prezentacja kolorów

ColourSelector ma formę zgrabnego ekspozytora z 490 pomalowanymi proszkowo panelami aluminiowymi. Wśród wybranych odcieni i wykończeń znajdują się te najchętniej wybierane oraz uwzględniające najnowsze osiągnięcia i trendy. Narzędzie jest montowane na miejscu przy wsparciu zespołu Axalty.

Axalta Coating Systems Axalta Powder Coatings ColourSelector

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Panele można wyjmować, by obejrzeć je z bliska, zaś zintegrowane z urządzeniem mocne diody LED o barwie światła dziennego prezentują kolory w sposób naturalny. Jak komentuje Markus Koenigs, lider komunikacji marketingowej w regionie EMEA w Axalta Powder Coatings:

W Axalta Powder Coatings zawsze poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, aby jeszcze lepiej wspierać naszych klientów. Dlatego szukaliśmy czegoś, co sprawi, że prezentacja kolorów naszym klientom będzie bardziej profesjonalna i reprezentatywna. W rezultacie opracowano nowe narzędzie ColourSelector.

Aby jeszcze bardziej ułatwić proces wyboru koloru przy pomocy ColourSelector, narzędzie dostarczane jest z aplikacją internetową. Gdy klient wybierze interesujące go odcienie, wystarczy zeskanować kody QR na odpowiednich próbkach i wprowadzić dane teleadresowe klienta, a w ciągu kilku dni otrzyma on wybrane próbki na swój adres – tak aby mógł w spokoju podjąć ostateczną decyzję co do kolorów, jakie wykorzysta w swoim projekcie.

Zainteresowanie rośnie

Jak mówi Markus Koenigs, zespół Axalty zamontował już wiele ekspozytorów ColourSelector w całej Europie, a zainteresowanie stale rośnie. Najbliższego partnera ColourSelector można znaleźć za pośrednictwem strony internetowej firmy. Koenigs podsumowuje:

Jestem przekonany, że ColourSelector przyniesie duże zmiany i odniesie ogromny sukces. Pomoże nam to osiągnąć nasz cel, którym jest bycie pionierem i czołowym dostawcą kolorów w architekturze i projektowaniu.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie