REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

MP 55 Antiviral Paint – nowa farba antywirusowa

Włoska firma Pharma Paint opracowała nową farbę MP 55 Antiviral Paint. Jak zapewnia producent, zwalcza ona na zabezpieczonych nią powierzchniach 99,54% wirusów i może być dużym wsparciem w walce z pandemią COVID-19.

Pharma Paint MP 55 Antiviral Paint farba antywirusowa

Nowa farba może posłużyć do zabezpieczenia m.in. ośrodków zdrowia. Fot. Victoria_Borodinova / pixabay.com

Nowy produkt Pharma Paint może znacząco ograniczyć stabilizację wirusa na różnych powierzchniach w miejscach często uczęszczanych i wysokiego ryzyka, takich jak szpitale, siłownie, domy spokojnej starości czy środki transportu publicznego.

Obecnie farba znajduje się w centrum zainteresowania przede wszystkim ze względu na pandemię COVID-19. Jak zapewnia producent, produkt może skutecznie pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2.

W roku 2020 i na początku roku 2021 farba MP55 Antiviral Paint została przetestowana w akredytowanych laboratoriach zgodnie z normą ISO 21702 2019, uzyskując pozytywne wyniki. Stwierdzono, że w ciągu pierwszych dwóch godzin farba unieszkodliwia na powierzchni 97,39% wirusa SARS-CoV-2, zaś w ciągu sześciu godzin – już 99,54%.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA