a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneCoatings Care – branża farbiarska przyjazna środowisku

Coatings Care – branża farbiarska przyjazna środowisku

Już prawie 700 producentów z 11 krajów świata uczestniczy w programie Coatings Care, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej wytwórców, dostawców i klientów branży farbiarskiej. W ciągu dwudziestu lat działalności program, administrowany przez międzynarodową organizację International Paint & Printing Ink Council, przyczynił się do wprowadzenia wielu przyjaznych środowisku produktów i technologii produkcji, zyskując w ten sposób powszechne uznanie.

Działalność Coatings Care skupia się na ochronie środowiska oraz zapewnieniu pracownikom i użytkownikom farb bezpiecznych warunków pracy i użytkowania produktów lakierniczych. Dobrowolny program skupia największych działaczy na światowym rynku farb i pomaga im w prowadzeniu firmy, organizacji pracy oraz kształtowaniu relacji w społeczności farbiarskiej zgodnie z proekologicznym podejściem. Wspiera swoich członków w efektywnym zarządzaniu i podpowiada rozwiązania pozwalające uzyskać wysoką jakość produktów, instruuje jak minimalizować ilość szkodliwych odpadków produkcyjnych oraz jak maksymalnie wykorzystać dostępne surowce.

Administracją Coatings Care zajmuje się światowa organizacja International Paint and Printing Ink Council (IPPIC), zrzeszająca producentów farb i dostawców surowców z niemal wszystkich kontynentów. Program jest w pełni kompatybilny z inną inicjatywą proekologiczną, Responsible Care, działającą na obszarze przemysłu chemicznego. Status Coatings Care jest jednak w pełni dostosowany do warunków i potrzeb sektora lakierniczego.