a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCo dziś oznacza zrównoważony rozwój?

Co dziś oznacza zrównoważony rozwój?

Kiedyś – modne hasło, które dawało firmom poczucie, że robią coś pozytywnego. Dziś – transformacyjny model biznesowy pozostający w centrum działalności. Axalta Coating Systems tłumaczy, czym stał się w ostatnich latach zrównoważony rozwój.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Jak podaje Axalta CS, w badaniu przeprowadzonym w 2022 roku aż 59% dyrektorów największych firm na świecie podało, że ich przedsiębiorstwa stosują bardziej zrównoważone materiały. Z badania McKinsey wynika, że wytwórcy oferujący zrównoważone produkty cieszą się większą lojalnością klientów, zaś z badania PwC – że produkty te sprzedają się 2,7 razy szybciej niż te, które nie zostały opatrzone etykietą zrównoważonego wyrobu. Jak komentuje Fabien Boschetti, wiceprezes ds. sprzedaży w oddziale Axalta Refinish w regionie EMEA:

Zrównoważony rozwój nie jest już jakimś amorficznym, pustym hasłem, które pojawia się w prezentacjach tylko po to, by zrobić wrażenie. Jest to namacalny, znaczący i szczerze mówiąc niezbędny element udanej strategii biznesowej. W firmie Axalta zawsze poważnie traktowaliśmy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Niedawno zostaliśmy uznani przez Newsweek za jedną z najbardziej ekologicznych firm w Ameryce w 2024 roku.

Jak dodaje Boschetti, działania Axalty nie ograniczają się do zrównoważonych produktów, odpowiedzialnej produkcji czy etycznych praktyk biznesowych. Koncern dba o to, by pomóc również swoim klientom osiągnąć ich własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

BELEAF w pozytywną zmianę

Wspieranie klientów na rzecz lepszego jutra to cel kampanii BELEAF Axalty. Jak zapewnia Boschetti, koncern dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 roku. Swój cel realizuje m.in. przez zrównoważone technologie, takie jak Fast Cure Low Energy.

Wykorzystuje ona zarówno temperaturę, jak i wilgotność otoczenia, by przyspieszyć proces schnięcia lakieru. Technologia oferowana jest przez trzy marki premium Axalty – Cromax, Spies Hecker i Standox. Pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 49%, gazu nawet o 57%, zaś materiałów – o 25%. Skraca również czas schnięcia o połowę.

Innowacje i wsparcie klienta

Kolejną innowacją zgodną z ideą zrównoważonego rozwoju jest Axalta Irus. To wprowadzony w 2023 roku kompleksowy, oparty na chmurze proces cyfrowego zarządzania kolorami. „To prosty proces: zeskanuj, dopasuj, wymieszaj” – mówi Boschetti.

Wreszcie – cały szereg usług szkoleniowych i konsultingowych, jak Akademia Axalta czy Axalta Drivus. Dzięki nim klienci Axalta CS mogą optymalizować swoje procesy i poprawiać wydajność każdego dnia. Jak podsumowuje Fabien Boschetti:

Istnieją pozytywne wyniki globalnych inicjatyw, które zostały wdrożone w ciągu kilku ostatnich lat. Na przykład w Carbon Neutral Cities Alliance jest ponad 20 miast, które dążą do zminimalizowania emisji gazów cieplarnianych o 80% do 2050 roku. Tak więc nawet jeśli jako firma robisz tylko małe kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, jest to pozytywna zmiana w kierunku lepszego i bardziej zrównoważonego modelu biznesowego.

Źródło: Axalta Coating Systems