a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiChromaflo Technologies i CPS Color łączą siły

Chromaflo Technologies i CPS Color łączą siły

Amerykański producent dyspersji pigmentowych Chromaflo Technologies połączy swe siły z fińskim wytwórcą kolorantów CPS Color. Powstanie w ten sposób ogromny koncern kontrolujący dużą część światowego rynku barwników i pigmentów.

Chromaflo Technologies

Fot. Chromaflo Technologies

Chromaflo Technologies to koncern z siedzibą w Ashtabula w Stanach Zjednoczonych, który powstał z połączenia amerykańskiej firmy Plasticolors i niemieckiej Colortrend. Jest kontrolowany przez nowojorskie przedsiębiorstwo inwestycyjne Arsenal Capital Partners. Połączenie z CPS Color to kolejny po rozszerzeniu sieci dystrybucyjnej oraz przejęciu linii Elementis Tint-Ayd krok w kierunku umocnienia swojej pozycji w Europie.

Powstały z połączenia dwóch firm koncern będzie funkcjonował pod nazwą Chromaflo Technologies, a jego główną siedzibą pozostanie Ashtabula. Zakłady produkcyjne będą zlokalizowane w USA, Kanadzie, Holandii, Finlandii, Australii i Chinach, natomiast sklepy i ośrodki techniczne będzie można znaleźć na terenie całej Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Australii, Chin, Indii oraz w Południowo-Wschodniej Azji. Prezesem powstałego giganta pozostanie Scott Becker, dotychczasowy CEO Chromaflo Technologies, natomiast większość akcji firmy zostanie w rękach Arsenal Capital Partners.

Zarówno Chromaflo Technologies, jak i CPS Color zajmują się systemami barwiącymi i pigmentami, specjalizują się jednak w różnych rodzajach barwników. Połączenie sił pozwoli lepiej spełniać oczekiwania klientów. W ofercie firmy znajdą się systemy barwiące, dyspersje pigmentowe i termoutwardzalne polimery dla farb budowlanych i przemysłowych.

Fot. Chromaflo Technologies

W skład nowo powstałego koncernu nie wejdzie jedynie oddział CPS Color wytwarzający sprzęt barwiący – dozowniki, mieszalniki i wstrząsarki. Zostanie on przekształcony w niezależną firmę o nazwie COROB, a stanowisko prezesa pozostanie w rękach dotychczasowego szefa CPS Color Equipment, którym jest Tero Telaranta. Firma należy do Nordic Capital Fund VI.

Źródło: Chromaflo Technologies