REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Chemikalia w naszym życiu – nowa strona ECHA

Organizacja ECHA uruchomiła nową stronę internetową „Chemicals in our life”. Dostępna w 23 językach, w tym również w języku polskim, prezentuje ona rolę środków chemicznych w naszym życiu.

Chemikalia w naszym życiu strona ECHAStrona, dostępna w ponad 20 językach i podzielona na działy takie jak „Trendy”, „Produkty”, „Zdrowie” czy „Środowisko”, prezentuje szereg ciekawych materiałów dotyczących środków chemicznych stosowanych przez nas w codziennym życiu. Mowa m.in. o nanomateriałach, tuszach do tatuażów, kosmetykach, o chemikaliach stosowanych w produkcji elektroniki, ubrań i żywności.

Goście serwisu mogą również dowiedzieć się więcej na temat oddziaływania chemii na nasze zdrowie i środowisko oraz w jaki sposób unijne regulacje chronią nas przed jej szkodliwym wpływem. Nie brak również cennych wskazówek dotyczących tego, jak obchodzić się ze środkami chemicznymi, by pomagały, a nie szkodziły.

Strona ma przejrzysty układ i w atrakcyjny sposób prezentuje powyższe informacje. Serwis powstał z inicjatywy Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA), która chce w ten sposób zwiększyć świadomość społeczeństwa w związku z chemikaliami, stosowanymi przez nas dziś już praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Strona jest dostępna pod tym linkiem.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA