REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Changing the Face 2013 – nowa twarz Rotundy

Bohaterką tegorocznej edycji konkursu „Changing the Face” organizowanego przez koncern DuPont jest warszawska Rotunda. Architekci z całego świata staną w szranki, proponując różne sposoby na nadanie budynkowi w centrum Warszawy nowego blasku.

Changing the Face 2013

fot. Wikimedia Commons

Konkurs DuPont jest organizowany od roku 2008. Uczestnicy mieli wówczas za zadanie zaproponować swój pomysł na odnowę Koloseum w Rzymie. W następnych latach konkursowym wyzwaniem były architektoniczne ikony takich miast jak Praga, Ateny czy Moskwa.

Tegoroczna edycja, organizowana przez DuPont we współpracy z PKO Bankiem Polskim, Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego oraz Architizer.com, jest jednak wyjątkowa. Dotychczas bowiem projekty biorące udział w konkursie były czysto teoretyczne, tym razem natomiast zwycięska propozycja ma zostać zrealizowana.

Warszawska Rotunda powstała według projektu Zbigniewa Karpińskiego i jego zespołu w latach 1962-1969. Jej właścicielem został PKO Bank Polski i do dziś mieści się tam jego siedziba. Zwycięski projekt ma odświeżyć budynek i stworzyć w nim przyjazną przestrzeń publiczną, podkreślając równocześnie monumentalny charakter Rotundy. Jury będzie również zwracało uwagę na to, czy projekt dobrze komponuje się z otoczeniem, kładąc nacisk na istotne szczegóły decydujące o ostatecznym efekcie (a więc również wykończenia i powłoki malarskie).

Nagroda dla zwycięzcy to realizacja jego projektu oraz 15 000 dolarów. Rejestracja uczestników potrwa do 15 lipca, prace zaś mają zostać dostarczone do 19 sierpnia bieżącego roku. Rozstrzygnięcie przewidziano na listopad 2013.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez portal Architizer, promującego Changing the Face 2013:
[vimeo]http://vimeo.com/67509535[/vimeo]

Źródło: Architizer, coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA