a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCentre Vidéotron – śnieżna zaspa z farbami PPG

Centre Vidéotron – śnieżna zaspa z farbami PPG

Nowy obiekt sportowo-widowiskowy w Quebec, Centre Vidéotron, nawiązuje swoim wyglądem do zimy, śniegu i lodu, które tak uwielbiają mieszkańcy kanadyjskiego miasta. Aby uzyskać tak piękny efekt, projektanci zaproponowali śnieżnobiałą farbę Duranar XL od PPG.

Centre Vidéotron PPG

Fot. arch. PPG

Ściana osłonowa obiektu, zaprojektowanego przez agencje Populous i ABCP Architecture, zbudowana jest z paneli ze szkła i kutego metalu, pokrytych farbą Duranar XL w odcieniu Pure White. Aplikację farby przeprowadziła lokalna firma Anacolor.

Projekt nawiązuje do zimowych pasji mieszkańców Québec. Zgodnie z koncepcją, bryła Centre Vidéotron przywodzi skojarzenie ze śnieżną zaspą. Jak wyjaśniają architekci z Populous:

Chcieliśmy uchwycić ducha i kulturę miasta w elegancki i wyrafinowany sposób, dlatego wybraliśmy białe, rzeźbione panele, między którymi prześwituje szkło. Czysty biały kolor kojarzy się ze śniegiem i jest doskonałym, gładkim tłem dla pokazów świetlnych.

Duranar XL to farba w 70% oparta na fluorku poliwinylidenu (PVDF), wykorzystująca najnowsze technologie żywic i pigmentowe PPG. Jest chętnie wybierana przez architektów do zastosowania na dużych, reprezentacyjnych obiektach architektonicznych jak Centre Vidéotron już od 50 lat, ponieważ długo zachowuje kolor i połysk nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Farbą pokryto w sumie prawie 15 000 m² powierzchni fasady budynku, mieszczącego 18 000 widzów. System jest stosowany w wersji trój- lub czterowarstwowej – podkład, opcjonalna powłoka barierowa, kolorowa powłoka bazowa oraz transparentny ochronny lakier nawierzchniowy. Agencja Populous zaproponowała również wykorzystanie powłok Duranar XL w kolorze czarnym jako akcent kolorystyczny na fasadzie, a także wewnątrz obiektu.

Źródło: PPG