a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBrytyjska Federacja Powłok – stypendia dla studentów

Brytyjska Federacja Powłok – stypendia dla studentów

Brytyjska Federacja Powłok ogłosiła, że przyłącza się do programu stypendiów dla studentów chemii farb na uniwersytecie ITECH w Lyonie. Opłaci ona studia kilku młodych adeptów chemii w branży farbiarskiej.

Brytyjska Federacja PowłokProgram stypendiów, w którym bierze udział m.in. Brytyjska Federacja Powłok, skierowany jest do absolwentów studiów chemicznych, którzy zamierzają związać swoją przyszłość z przemysłem farb, tuszów i lakierów. W ramach programu organizacje i firmy opłacają stypendystom trzy lata studiów zakończonych tytułem magistra inżyniera na kierunku Formulation Chemistry (Paint, Inks and Coatings) na uniwersytecie ITECH we francuskim Lyonie.

Oprócz opłacenia studiów szczęśliwy stypendysta może liczyć na trzy staże (jeden po każdym roku studiów) u czołowych brytyjskich producentów farb, zdobywając już w trakcie studiów jedenaście miesięcy solidnego doświadczenia zawodowego.

Stypendium oferowane przez Brytyjską Federację Powłok rozpoczyna się we wrześniu 2015. Aby je zdobyć, należy nakręcić motywacyjne wideo zatytułowane „Paint Yourself” (ang. Namaluj Siebie), w którym kandydat ma zademonstrować swoją pasję i chęć rozwijania się w branży farbiarskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do końca czerwca 2015, w drugiej połowie lipca natomiast ogłoszeni zostaną zwycięzcy.

Dlaczego Brytyjska Federacja Powłok wysyła swoich studentów akurat do Lyonu? Prezes BCF, Tom Bowtell, tłumaczy, że ITECH słynie z najwyższej jakości kształcenia – każdego roku uczelnię tę opuszczają doskonale wyszkoleni specjaliści od farb. Nic dziwnego, że 100% absolwentów znajduje pracę w branży.

Branża lakiernicza w Wielkiej Brytanii jest silna, ale kadra stopniowo się starzeje. Brytyjskiej Federacji Powłok zależy więc na tym, by zainteresować młodych ludzi farbami i pokazać im, jak wiele mają możliwości wiążąc się z tym przemysłem.

Źródło: european-coatings.com