a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaBluefin Softmatt – farba jak jedwabny szal

Bluefin Softmatt – farba jak jedwabny szal

Piękna matowa powierzchnia mebla ma pewną magiczną właściwość: chcesz jej dotknąć. Ale nowa farba Bluefin Stoftmatt od firmy Adler nie tylko przyciąga jak magnes; sprawia też, że nie możesz się od niej oderwać. Miękka i gładka, jak gdyby uginała się pod dotykiem palców… Jak zapewnia producent, to pierwsza na rynku farba, która oferuje tak niezwykłe doświadczenia dotykowe.

Adler Bluefin Softmatt

Fot. arch. Adler

Powłoki na meble to dziś już coś o wiele więcej niż ochrona. To również dodatkowe efekty, które odróżniają mebel od innych, produkowanych masowo. Pod tym względem farba Bluefin Softmatt spełnia swoją rolę popisowo. Jak mówi Franz Thummer, technolog z laboratorium Adler:

Jak osiągnęliśmy ten efekt – to nasz sekret. Zapewniam jednak, że ta farba to coś, czego wcześniej na rynku nie było. W dotyku przypomina coś jedwabiście miękkiego, co dostosowuje się do dotyku.

I nie ma tu znaczenia, czy nanosisz farbę na naturalne drewno czy na płytę MDF. Niezwykłe doświadczenie dotykowe pozostaje takie samo – i sprawia, że nie będziesz mógł oderwać rąk od pomalowanych nią mebli. Jak zapewnia Adler, twoje przyjaciółki, zamiast głaskać twój jedwabny szal wyciągnięty z szafy, zaczną głaskać… samą szafę.

Farba wiele oferuje też pod kątem estetyki. Jak sama nazwa wskazuje, Bluefin Softmatt to farba matowa. Dyskretnie podkreśla piękno drewna, nie błyszczy się sztucznym blaskiem, a do tego jest odporna na odciski palców – co okazuje się konieczne w przypadku powłoki, która aż prosi się o to, aby jej dotykać.

Źródło: Adler