REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Bluefin Smart – piękny i szybki lakier do drewna

Czas to pieniądz, o czym wiedzą doskonale także stolarze. Przepis na sukces to szybka, efektywna praca bez poświęcania jakości. Dlatego też Adler wprowadza do sprzedaży Bluefin Smart – lakier, który nanosi się na powierzchnię i… już, gotowe!

Bluefin Smart lakier do drewna Adler

Fot. arch. Adler

O produkcie opowiada Franz Thummer, szef zespołu, który opracował ten dwuskładnikowy wodorozcieńczalny lakier. W przeciwieństwie do stosowanych dziś na ogół wyrobów Bluefin Smart po aplikacji nie wymaga piaskowania, bowiem się nie błyszczy. Wystarczy nanieść go natryskowo na dokładnie przygotowaną powierzchnię drewnianą, pozostawić do wyschnięcia przez noc, a następnie przeszlifować papierem ściernym o ziarnistości 360-400 i wygładzić włókniną.

Mimo tak błyskawicznej, jednoetapowej aplikacji Bluefin Smart zapewnia bardzo dobrą odporność chemiczną i mechaniczną. Ponieważ wykazuje większą wytrzymałość niż oleje i woski, może być też stosowany na bardziej złożonych projektach mebli i stolarki wewnętrznej.

Jak zapewnia twórca, oprócz aplikacji i wytrzymałością mocną stroną nowego lakieru jest również estetyka. Niezależnie od tego, czy zastosujemy go na drewnie orzechowym, dębowym, klonowym czy egzotycznym, podkreśli on jego naturalne piękno oraz zapewni aksamitne w dotyku, matowe wykończenie. Jak wyjaśnia Thummer:

Dzięki temu, że Bluefin Smart jest bez porównania bardziej matowy niż inne lakiery, prezentuje się bardziej naturalnie – jak gdyby drewno w ogóle nie zostało niczym pomalowane.

Źródło: Adler

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA