a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBioPure – „zielony” n-butanol i aceton

BioPure – „zielony” n-butanol i aceton

Brytyjska firma Green Biologics, zajmująca się biotechnologią dla celów przemysłowych oraz odnawialnymi surowcami chemicznymi, opracowała przyjazny środowisku n-butanol i aceton. Są to w 100% produkty pochodzenia biologicznego. Będą one sprzedawane pod marką BioPure.

BioPure Green Biologics

„Zielone” surowce Green Biologics mogą być wykorzystane m.in. przy produkcji farb. Fot. arch. Green Biologics

Firma zastrzegła również nazwę handlową GreenInside, którą oznaczane będą produkty powstałe na bazie surowców BioPure we współpracy z partnerami firmy. Oprócz n-butanolu oraz acetonu w planach jest również opracowanie „zielonego” alkoholu izopropylowego oraz całej serii specjalistycznych estrów n-butanolu, izopropanolu i innych alkoholi pochodzenia biologicznego.

Potencjalne obszary zastosowań takich ekologicznych surowców? Kosmetyki, żywność, ale również do produkcji różnego rodzaju wyrobów chemicznych, w tym farb – jako plastyfikatory, monomery czy specjalistyczne rozpuszczalniki. Green Biologics liczy na współpracę z przedstawicielami branży chemicznej oraz różnych gałęzi przemysłu.

Produkcja n-butanolu i acetonu pochodzenia biologicznego odbywać się będzie w zakładzie w Little Falls w USA, w stanie Minnesota. Do użytku komercyjnego surowce te mają wejść pod koniec roku 2016.

Źródło: coatingsworld.com