REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Biel tytanowa od PPG w rękach Henan Billions

PPG Industries ogłosiło zawarcie porozumienia z mającą siedzibę w Chinach firmą Henan Billions Chemicals. Porozumienie to przyznaje Henan Billions prawo do wykorzystania opracowanej przez PPG technologii produkcji TiO2 (biel tytanowa) metodą chlorkową.

biel tytanowa

fot. gesinek (rgbstock.com)

Dzięki uzyskaniu przez chiński koncern praw do technologii PPG będzie ona stosowana na wielką skalę, co przyczyni się do zwiększenia światowych zasobów dwutlenku tytanu (inaczej: biel tytanowa) otrzymywanego metodą chlorkową. Do tej pory PPG prowadziło produkcję TiO2 tą metodą w swoim zakładzie chemicznym w Natrium w Zachodniej Wirginii (USA).

Henan Billions Chemicals ma swoją siedzibę w chińskim Jiaozuo City. Jest to firma specjalizująca się w produkcji dwutlenku tytanu, cyrkonu oraz siarczanu glinu.

Więcej informacji o bieli tytanowej i jej produkcji znajdziesz tutaj

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA