REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

MCI-2019 – beton pod kontrolą

Stal stosowana do zbrojenia betonu narażona jest, jak każdy inny metal, na korozję. Aby zapewnić jej ochronę stosuje się antykorozyjne impregnaty, które jednak często nie są w stanie spenetrować bardzo gęstego betonu. Wyjątkiem jest „MCI (Migrating Corrosion Inhibitor)-2019” od firmy Cortec Corporation, którego cząsteczki są tak małe, że bez problemu wnikają nawet w bardzo wąskie pory materiału.

beton

fot. mimica (rgbstock.com)

MCI-2019 w 40% składa się z silanu, nie zawiera natomiast azotynów, fosforanów i chromianów. To produkt rozpuszczalnikowy, jednak jest nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska.

Działanie impregnatu polega na tym, że dzięki małemu rozmiarowi cząsteczek wnika on w strukturę betonu, dociera do stalowych prętów wzmacniających materiał i tworzy wokół nich ochronną monowarstwę. Zapobiega w ten sposób korozji, a także zwiększa odporność abrazyjną powierzchni. Produkt powstrzymuje gazowanie betonu i blokuje próbujące wniknąć w jego strukturę jony chlorkowe, które inicjują korozję, pozostaje jednak przepuszczalny dla pary wodnej. Dzięki temu materiał może swobodnie „oddychać”.

Aplikacja impregnatu jest bardzo prosta – można go nanieść na podłoże natryskowo lub za pomocą wałka. Jest to sprawdzona technologia, zalecana wszędzie tam, gdzie zależy nam na wydłużeniu czasu życia elementów betonowych, takich jak budynki, platformy parkingów, garaże, autostrady i mosty.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA