a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBayer sprzedaje MaterialScience

Bayer sprzedaje MaterialScience

Koncern Bayer ogłosił, że zamierza wystawić na sprzedaż swój oddział MaterialScience i skupić się na sektorze Life Science, któremu podlegają HealthCare oraz CropScience.

Bayer MaterialScience

Siedziba oddziału Bayer MaterialScience, który już wkrótce przejdzie w inne ręce. Fot. arch. Bayer

Decyzję wyczerpująco wytłumaczył prezes grupy Bayer, Marijn Dekkers. Zgodnie z jego słowami zarząd pragnie stworzyć dwie silne korporacje na rynku międzynarodowym: skupiającą się na ochronie zdrowia i technologii uprawy roślin Life Science oraz lidera w branży polimerów, MaterialScience.

Prezes grupy Bayer, Marijn Dekkers, wyczerpująco wyjaśnił, skąd
decyzja o sprzedaży oddziału MaterialScience.
Fot. arch. Bayer

Obydwie jednostki mają doskonałe perspektywy rozwoju na przyszłość, jednak zarząd planuje w najbliższym czasie spore inwestycje na rzecz oddziału Life Science i nie chciałby, aby odbyło się to kosztem drugiego oddziału. Odłączając się i zyskując status niezależnej firmy MaterialScience zyska dostęp do własnego kapitału i będzie mógł dostosować strategię i model organizacyjny do potrzeb środowiska przemysłowego, któremu służy. Sprzedaż i uniezależnienie się tego sektora firmy Bayer będzie więc dla niego szansą na szybszy i bardziej dynamiczny rozwój.

Dekkers podkreśla, że MaterialScience to jednostka o ugruntowanej pozycji na rynku, operująca nowoczesnymi i efektywnymi zakładami produkcyjnymi. Oprócz obecnie funkcjonującej fabryki w Szanghaju w grudniu otwarty zostanie również nowy zakład w Dormagen w Niemczech. Tylko w latach 2009-2013 w swoje placówki i sprzęt podlegające oddziałowi MaterialScience Bayer zainwestował ponad 3,8 mld €.

W roku 2013 sprzedaż tego sektora sięgnęła 11 mld €, co daje jej czwartą pozycję na liście największych europejskich koncernów chemicznych. Zatrudnia na całym świecie 16 800 osób. Po sprzedaży zyska nową nazwę i tożsamość, siedziba firmy pozostanie natomiast w Leverkusen.

Źródło: european-coatings.com