a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiBaumit Life Challenge 2020 – już w maju w Walencji!

Baumit Life Challenge 2020 – już w maju w Walencji!

W tym roku fasady z całej Europy rywalizować będą znów w konkursie Baumit Life Challenge, walcząc o tytuł Europejskiej Fasady Roku. Czy poszczęści się kandydatom z Polski? Dowiemy się już w maju!

Baumit Life Challenge 2020

Finał konkursu odbędzie się w niezwykłym obiekcie Hemisferic w Walencji. Fot. Enriquehgz / pixabay.com

Co roku we wszystkich krajach, w których swoje przedstawicielstwo ma firma Baumit, organizowany jest konkurs Fasada Roku. Zwycięskie projekty rywalizują później w konkursie na arenie międzynarodowej – Baumit Life Challenge, organizowanym co dwa lata.

Finał odbędzie się w Walencji

Każdy kraj wystawia maksymalnie 36 realizacji – po 6 w każdej z sześciu kategorii. Zwycięzcy konkursu na poziomie krajowym automatycznie dostają się do tego grona. Spośród kilku setek projektów jury, w którym zasiada 13 renomowanych architektów z całej Europy, wybiera finalistów – 6 projektów dla każdej kategorii.

Czy poszczęści się kandydatom z Polski? Tego dowiemy się już w 14 maja, to właśnie wtedy bowiem organizowana jest kolejna edycja Baumit Life Challenge. Gospodarzem imprezy jest Hiszpania, toteż finał konkursu odbędzie się w Walencji.

Możliwości produktów Baumit

Konkurs Fasada Roku organizowany jest przez Baumit od roku 2007, zaś Baumit Life Challenge, czyli międzynarodowy etap rywalizacji – do roku 2014. Konkurs powstał po to, aby prezentować możliwości, jakie dają produkty Baumit w zakresie projektowania i realizacji fasad.

Źródło: Baumit