a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBASF zwiększa produkcję dodatków do plastików

BASF zwiększa produkcję dodatków do plastików

Koncern BASF ogłosił, że zwiększy produkcję swoich dodatków do tworzyw sztucznych w Europie. Dotyczy to zakładów produkcyjnych we Włoszech i w Niemczech.

BASF dodatki tworzywa sztuczne

Fabryka w Lampertheim. Fot. arch. BASF

BASF zamierza zwiększyć produkcję stabilizatorów światła z zawadą sferyczną (HALS) w zakładach w Pontecchio Marconi we Włoszech oraz w Lampertheim w Niemczech.

Dla bardziej trwałych tworzyw sztucznych

Decyzja zarządu BASF to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na stabilizatory światła wykorzystywane w wytrzymałych tworzywach sztucznych. Jak mówi dr Achim Sties, starszy wiceprezes oddziału Performance Chemicals Europe w BASF:

Widzimy rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały do zastosowania w takich obszarach jak motoryzacja czy budownictwo, w tym zielone budownictwo. Wszystko to, aby stawić czoła wyzwaniom dzisiaj i jutra. Jako czołowy światowy producent i dostawca stabilizatorów światła zwiększamy produkcję, by móc spełnić rosnące wymagania klientów.

W związku z wprowadzanymi ograniczeniami dotyczącymi wykorzystania i utylizację tworzyw sztucznych, nacisk kładzie się na trwałość, tak aby zminimalizować ilość odpadów. Tymczasem promieniowanie słoneczne i sztuczne światło często prowadzą do rozpadu wiązań chemicznych w polimerze, pękania, łuszczenia się i osłabienia właściwości fizycznych tworzywa. Środki HALS od BASF chronią materiał przed szkodliwym wpływem światła.

Strategiczne zakłady

Zakłady w Pontecchio Marconi i Lampertheim to strategiczne punkty produkcji HALS oraz NOR® HALS, obsługujące klientów BASF na całym świecie. Ogółem BASF posiada fabryki dodatków do tworzyw sztucznych na czterech kontynentach.

Źródło: BASF