REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF zwiększa produkcję dodatków do plastików

Koncern BASF ogłosił, że zwiększy produkcję swoich dodatków do tworzyw sztucznych w Europie. Dotyczy to zakładów produkcyjnych we Włoszech i w Niemczech.

BASF dodatki tworzywa sztuczne

Fabryka w Lampertheim. Fot. arch. BASF

BASF zamierza zwiększyć produkcję stabilizatorów światła z zawadą sferyczną (HALS) w zakładach w Pontecchio Marconi we Włoszech oraz w Lampertheim w Niemczech.

Dla bardziej trwałych tworzyw sztucznych

Decyzja zarządu BASF to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na stabilizatory światła wykorzystywane w wytrzymałych tworzywach sztucznych. Jak mówi dr Achim Sties, starszy wiceprezes oddziału Performance Chemicals Europe w BASF:

Widzimy rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały do zastosowania w takich obszarach jak motoryzacja czy budownictwo, w tym zielone budownictwo. Wszystko to, aby stawić czoła wyzwaniom dzisiaj i jutra. Jako czołowy światowy producent i dostawca stabilizatorów światła zwiększamy produkcję, by móc spełnić rosnące wymagania klientów.

W związku z wprowadzanymi ograniczeniami dotyczącymi wykorzystania i utylizację tworzyw sztucznych, nacisk kładzie się na trwałość, tak aby zminimalizować ilość odpadów. Tymczasem promieniowanie słoneczne i sztuczne światło często prowadzą do rozpadu wiązań chemicznych w polimerze, pękania, łuszczenia się i osłabienia właściwości fizycznych tworzywa. Środki HALS od BASF chronią materiał przed szkodliwym wpływem światła.

Strategiczne zakłady

Zakłady w Pontecchio Marconi i Lampertheim to strategiczne punkty produkcji HALS oraz NOR® HALS, obsługujące klientów BASF na całym świecie. Ogółem BASF posiada fabryki dodatków do tworzyw sztucznych na czterech kontynentach.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA