a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneBASF na targach European Coatings Show 2013

BASF na targach European Coatings Show 2013

Tegoroczne targi European Coatings Show 2013 zbliżają się wielkimi krokami. Podczas wydarzenia, które będzie miało miejsce w dniach 19-21 marca w niemieckiej Norymberdze i przyciągnie wytwórców i konsumentów farb z całego świata, BASF zamierza zaprezentować kilka nowości w swej ofercie.

Wśród nowych produktów BASF na targach zaprezentowany zostanie żółty pigment Sicopal® Yellow EH 1567 (L 1130).

Sicopal® Yellow EH 1567 (L 1130) to żółty pigment na bazie wanadanu bizmutu, stanowiący doskonałą alternatywę dla pigmentów ołowiowych. Zapewnia intensywny kolor, świetne krycie i wytrzymałość, sprawdzi się więc zarówno w zastosowaniach dekoracyjnych, jak i przemysłowych.

Inna propozycja BASF to Dispex® Ultra PX 4575 – wodorozcieńczalny środek rozpraszający, który pozwala zachować kolor i posiada bardzo niską lepkość, zapobiegając osadzaniu pigmentu. Spełnia wymogi unijne dla farb i lakierów do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Produktem przeznaczonym stricte do pokryć zewnętrznych jest natomiast Acronal® Edge 6295 – hydrofobowe spoiwo, które zapewnia intensywność koloru oraz długotrwałą ochronę farb fasadowych.

Prócz tego na targach zaprezentowany zostanie nowy katalizator do dwuskładnikowych systemów poliuretanowych, inicjowany promieniowaniem UV – Solyfast™. Ostatnia z zapowiadanych nowości to nowy stabilizator światła z serii Tinuvin®, stanowiący połączenie środka absorbującego promieniowanie UV oraz stabilizatora HALS. Jest przystosowany do systemów wodorozcieńczalnych i dzięki doskonałej odporności na działanie światła pozwala otrzymać bardzo trwałe powłoki, zarówno na powierzchniach drewnianych, jaki i tworzywach sztucznych czy szkle.

Źródło: BASF