a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF i Sanyo Chemical będą współpracować

BASF i Sanyo Chemical będą współpracować

BASF i Sanyo Chemical Industries podpisały porozumienie dotyczące strategicznej współpracy w ramach rozwijania technologii dyspersji poliuretanowych. Nowe, przyjazne środowisku produkty sprzedawane będą za pośrednictwem sieci obydwu firm.

BASF Sanyo Chemical

Fot. geralt / pixabay.com

Jak wyjaśniają producenci, rynek dyspersji poliuretanowych wciąż się rozszerza, klienci zaś coraz bardziej zwracają się w stronę przyjaznych środowisku rozwiązań. Współpraca BASF i Sanyo Chemical przyspieszy konwersję na systemy wodorozcieńczalne i wprowadzenie innowacyjnych produktów na światowy rynek.

Elastyczność, niezawodność, niższy ślad węglowy

Prace rozwojowo-badawcze i produkcyjne będą prowadzone w Azji – Sanyo Chemical to firma z siedzibą w japońskim Kioto. Jak komentuje Kouzoh Kubota, wiceprezes oddziału BASF Japan:

Japonia może się poszczycić długą historią opracowywania innowacyjnych rozwiązań i przenoszenia ich na inne rynki. Konwersja na systemy wodorozcieńczalne to globalny trend. Nasza współpraca da klientom na całym świecie dostęp do dyspersji poliuretanowych najwyższej klasy.

Podpisanie porozumienia pozwoli połączyć możliwości produkcyjne obu firm w zakresie dyspersji poliuretanowych. Współpraca z punktu widzenia klientów oznacza większą elastyczność i niezawodność, z punktu widzenia planety zaś – niższy ślad węglowy wzdłuż łańcucha wartości.

70 lat na rynku

Firma Sanyo Chemical powstała w 1949 roku i zaczynała jako wytwórca mydła oraz środków tekstylnych. Z czasem rozszerzała i dywersyfikowała swoją ofertę. Obecnie znajduje się już w niej już ponad 3000 typów produktów, dostępnych w sprzedaży na całym świecie.

Źródło: BASF