a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHexion Holdings podzieli się na dwie firmy

Hexion Holdings podzieli się na dwie firmy

Spółka Hexion Holdings Corporation ogłosiła plany podzielenia się na dwie niezależne firmy. Własną tożsamość zyska oddział powłok i kompozytów koncernu.

Hexion Holdings

Nowa firma HCC skupi się m.in. na technologiach dla energetyki wiatrowej. Fot. distelAPPArath / pixabay.com

W wyniku podziału powstaną dwie nowe firmy. Jedna z nich, Hexion Holdings, będzie się składać z linii Adhesives, Versatic Acids i Derivatives. Drugą – Hexion Coatings and Composites – tworzyć będą dotychczasowe oddziały powłok epoksydowych i kompozytów. Otrzyma ona również nową nazwę.

Ściśle dostosowane strategie biznesowe

Akcje nowej firmy zostaną rozdystrybuowane wśród dotychczasowych udziałowców Hexion Holdings. Po podziale obecni akcjonariusze Hexion Holdings będą posiadaczami zarówno akcji Hexion Holdings, jak i HCC. Jak mówi Craig Rogerson, prezes i dyrektor generalny Hexion:

Rozpoczynamy dziś ekscytujący nowy rozdział w 122-letniej historii Hexion. Równocześnie realizujemy naszą strategię koncentrowania się na konkretnych obszarach, poprawiania elastyczności finansowej firmy oraz budowania dla naszych udziałowców wartości w dłuższej perspektywie.

Dzięki podziałowi możliwe będzie zaprojektowanie strategii biznesowych ściśle dostosowanych do struktury obu powstałych podmiotów. Zarząd wierzy również, że utworzona firma specjalizująca się w powłokach jako niezależny gracz na rynku będzie mogła w pełni wykorzystać obecne wysokie zapotrzebowanie na przyjazne środowisku materiały budowlane i powłoki.

Powłoki dla energetyki wiatrowej i motoryzacji

Jak zapewnia Hexion Holding, HCC pozostanie światowym liderem w dziedzinie żywic i systemów epoksydowych. W przyszłości firma zamierza się skupić m.in. na przyjaznych środowisku rozwiązaniach dla motoryzacji i energetyki wiatrowej. Stanowisko dyrektorki generalnej obejmie Ann Frederix, obecna starsza wiceprezeska w oddziale Coatings & Composites Hexion Holdings.

Kadra kierownicza HCC będzie mieć swoją siedzibę w Rotterdamie w Holandii. Nadal działać będzie jednak również biuro w Stafford w USA oraz biuro wykonawcze w chińskim Szanghaju. Produkcja odbywać się będzie przede wszystkim w Pernis i Deer Park, wspierać będą ją jednak również zakłady w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii i Korei Południowej.

Źródło: Hexion