REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hexion Holdings podzieli się na dwie firmy

Spółka Hexion Holdings Corporation ogłosiła plany podzielenia się na dwie niezależne firmy. Własną tożsamość zyska oddział powłok i kompozytów koncernu.

Hexion Holdings

Nowa firma HCC skupi się m.in. na technologiach dla energetyki wiatrowej. Fot. distelAPPArath / pixabay.com

W wyniku podziału powstaną dwie nowe firmy. Jedna z nich, Hexion Holdings, będzie się składać z linii Adhesives, Versatic Acids i Derivatives. Drugą – Hexion Coatings and Composites – tworzyć będą dotychczasowe oddziały powłok epoksydowych i kompozytów. Otrzyma ona również nową nazwę.

Ściśle dostosowane strategie biznesowe

Akcje nowej firmy zostaną rozdystrybuowane wśród dotychczasowych udziałowców Hexion Holdings. Po podziale obecni akcjonariusze Hexion Holdings będą posiadaczami zarówno akcji Hexion Holdings, jak i HCC. Jak mówi Craig Rogerson, prezes i dyrektor generalny Hexion:

Rozpoczynamy dziś ekscytujący nowy rozdział w 122-letniej historii Hexion. Równocześnie realizujemy naszą strategię koncentrowania się na konkretnych obszarach, poprawiania elastyczności finansowej firmy oraz budowania dla naszych udziałowców wartości w dłuższej perspektywie.

Dzięki podziałowi możliwe będzie zaprojektowanie strategii biznesowych ściśle dostosowanych do struktury obu powstałych podmiotów. Zarząd wierzy również, że utworzona firma specjalizująca się w powłokach jako niezależny gracz na rynku będzie mogła w pełni wykorzystać obecne wysokie zapotrzebowanie na przyjazne środowisku materiały budowlane i powłoki.

Powłoki dla energetyki wiatrowej i motoryzacji

Jak zapewnia Hexion Holding, HCC pozostanie światowym liderem w dziedzinie żywic i systemów epoksydowych. W przyszłości firma zamierza się skupić m.in. na przyjaznych środowisku rozwiązaniach dla motoryzacji i energetyki wiatrowej. Stanowisko dyrektorki generalnej obejmie Ann Frederix, obecna starsza wiceprezeska w oddziale Coatings & Composites Hexion Holdings.

Kadra kierownicza HCC będzie mieć swoją siedzibę w Rotterdamie w Holandii. Nadal działać będzie jednak również biuro w Stafford w USA oraz biuro wykonawcze w chińskim Szanghaju. Produkcja odbywać się będzie przede wszystkim w Pernis i Deer Park, wspierać będą ją jednak również zakłady w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii i Korei Południowej.

Źródło: Hexion

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA