REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF buduje nowe centrum dystrybucji pigmentów

Od wiosny 2021 klienci BASF zainteresowani kupnem pigmentów będą mogli liczyć na jeszcze sprawniejszą dostawę – zapewnia producent. Ruszyła budowa nowego magazynu i ośrodka dystrybucji w Niemczech, który pomoże w obsłudze klientów z całego świata.

BASF centrum dystrybucji pigmentów

Fot. arch. BASF

Nowe centrum, które mieścić się będzie na obszarze przemysłowym w Ladenburgu w kraju Badenia-Wirtembergia, przeznaczone jest dla należącej do BASF marki Colors & Effects®.

Ogromny magazyn i sprawny ośrodek dystrybucji

Dzięki powstającemu ośrodkowi klienci w przyszłości mogą się spodziewać jeszcze większej terminowości, z możliwością realizacji zamówienia przed wyznaczonym terminem. Jak komentuje dr Florian Hofer, na poziomie globalnym odpowiedzialny za obsługę klienta i logistykę w sektorze pigmentów kolorowych i z efektem specjalnym:

Ośrodek ten, znajdujący się około 20 kilometrów od naszego największego zakładu produkcyjnego w Ludwigshafen i w doskonałej lokalizacji względem naszych pozostałych europejskich fabryk, pozwoli nam połączyć scentralizowaną strukturę dystrybucji w Europie z siecią dystrybucyjną nastawioną na małe ilości.

Oprócz centrum dystrybucji w Ladenburgu stanąć ma nowy magazyn, który spełni rosnące potrzeby producenta – ma to być jeden z największych magazynów dla pigmentów na świecie. Całość tworzyć będzie kompleks o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych.

Otwarcie w pierwszej połowie 2021

Partnerem logistycznym BASF w nowym centrum będzie firma neska – ekspert w dziedzinie logistyki zwłaszcza w dziedzinie środków chemicznych. Budowa obiektu już ruszyła. Jego otwarcie wstępnie planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA