a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAzelis członkiem Together for Sustainability

Azelis członkiem Together for Sustainability

Firma Azelis dołączyła do programu Together for Sustainability. TfS to powołana dziewięć lat temu globalna inicjatywa działającej na rzecz zielonych łańcuchów dostaw.

Azelis Together for Sustainability

Fot. umutavci / pixabay.com

Włączając się w inicjatywę Together for Sustainability, firma Azelis stała się częścią sieci tworzonej przez 25 podmiotów, których roczne obroty w branży chemicznej wynoszą 422 mld €. Program rozpoczęła szóstka rynkowych gigantów – BASF, Bayer, Evonik Industries, Solvay i LANXESS. Pierwszym rekrutowanym członkiem był natomiast AkzoNobel.

Złoty medal za działania CSR

Celem inicjatywy Together for Sustainability jest spełnianie wymogów proekologicznych, efektywne wykorzystywanie zasobów oraz ograniczanie biurokracji, uprzykrzającej życie dostawcom. Członkowie TfS mogą liczyć na profesjonalne analizy łańcuchów dostaw w wykonaniu partnerskiej firmy EcoVadis oraz audyty.

To kolejny „zielony” program, którego członkiem został Azelis. Wcześniej firma została członkiem organizacji UN Global Compact. O tym, że poważnie traktuje temat działań CSR, świadczy również przyznany jej w 2018 roku złoty medal EcoVadis.

Korzyści dla wszystkich

Azelis podkreśla, że działania CSR oraz model biznesowy oparty na zrównoważonym rozwoju to kwestie kluczowe dla jego działalności. Przyłączenie się do inicjatywy TfS było więc naturalnym krokiem. Jak wyjaśnia dr Hans Joachim Müller, dyrektor generalny firmy Azelis:

Koncepcja TfS przynosi korzyści zarówno członkom inicjatywy, jak i dostawcom, ściągając z nas jarzmo biurokracji. Dzięki temu więcej energii i czasu możemy poświęcić na dostosowanie naszej pracy do zasad zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor dodał, że jako globalny biznes, działający zarówno w regionie EMEA, jak i w Azji i na obu Amerykach, Azelis traktuje swoją odpowiedzialność bardzo poważnie, poszukując nowych sposobów, by przynieść korzyści społeczeństwu i zminimalizować swój wpływ na środowisko, a równocześnie wciąż dostarczać wysokiej jakości produkty i usługi.

Źródło: european-coatings.com