a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta wspiera uczestników studenckiego wyścigu

Axalta wspiera uczestników studenckiego wyścigu

Axalta Coating Systems po raz kolejny wspiera młodych naukowców biorących udział w tegorocznym wyścigu Formula Student. W ramach zawodów studenci ścigają się własnoręcznie zbudowanymi pojazdami.

Axalta Student Formula

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Udział w zawodach biorą studenci uczelni z całego świata. Muszą się wykazać nie tylko doskonałymi umiejętnościami kierowania autem, ale i wiedzą oraz zdolnościami inżynierskimi – za zadanie mają również zaprojektować i skonstruować prototyp swojego pojazdu wyścigowego. Jak podkreśla Matthias Schönberg, wiceprezes Axalty i prezes oddziału EMEA, młodzi ludzie poznają dzięki temu znaczenie pracy zespołowej i mogą zastosować swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

Technicy Axalty pomogli studentom pomalować części ich pojazdów, w tym podwozia obydwu typów aut, spalinowych i elektrycznych, startujących w odrębnych konkurencjach. Drużyny, które nawiązały współpracę z Axaltą, to OS.CAR Fachhochschule z Wiednia (korzystająca ze wsparcia koncernu już trzeci rok z rzędu!), Green Lion Racing Team z Wuppertalu (Niemcy), ImpulsEracing Team z Oviedo (Hiszpania), Green Team ze Stuttgartu (Niemcy) oraz KA-RaceIng Team z Karlsruhe (Niemcy).

Źródło: Axalta Coating Systems