REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta – raport zrównoważonego rozwoju za 2014-2015

Koncern Axalta Coating Systems opublikował raport na temat zrównoważonego rozwoju firmy w latach 2014 i 2015. Dokument zawiera informacje na temat rozwoju, innowacji technologicznych i produktowych oraz pozyskiwania talentów, a także o osiągnięciach firmy, jeśli chodzi o zgodność z normami dotyczącymi ochrony środowiska oraz o inicjatywach społecznych Axalty.

Axalta raport zrównoważonego rozwoju

Pracownicy zakładu w Tlalnepantla w Meksyku. W ramach programu zrównoważonego rozwoju Axalta dba również o bezpieczeństwo zatrudnianych przez siebie osób oraz ich rozwój zawodowy. Fot. arch. Axalta

Nasz raport wskazuje na znaczące postępy, jakie poczyniliśmy w kierunku realizacji kluczowych celów dotyczących zrównoważonego rozwoju. Działania, polegające m.in. na ograniczeniu ingerencji w środowisko podczas produkcji lakierów, są podstawą naszej działalności. Mają one pomóc naszym klientom spełnić oczekiwania, jakie społeczeństwo stawia odpowiedzialnym firmom. Dążymy do tego, aby dzięki naszym lakierom osiągali oni jak najlepsze wyniki, ponieważ sukces naszych klientów to również nasz sukces

– powiedział Charlie Shaver, prezes Axalty. Dwuletni okres, jaki obejmuje raport, był bardzo ważny w historii firmy. Po rozpoczęciu działalności jako niezależny podmiot Axalta skoncentrowała się na rozwoju i otworzyła zakłady produkcyjne w Chinach, Niemczech, Brazylii, Meksyku, Argentynie i Indiach. Obiekty te, zarówno ukończone, jak i w budowie, zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii przyszłości, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko naturalne oraz produkować lakiery najwyższej jakości. Pomimo wzrostu produkcji o ponad 12% (od roku 2013) oraz zwiększenia liczby zakładów produkcyjnych z 35 do 38, nasze zużycie energii spadło o 6%. Co więcej, dane wykazują, że Axalta wciąż wkłada dużo wysiłku w zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Firma ogłosiła również inwestycje w działalność badawczo-rozwojową, które są niezbędne, aby tworzyć i rozwijać przyszłościowe technologie aplikacji. Wszystko to ma na celu zaspokojenie potrzeb klientów. Nowe receptury stosowane w lakierach samochodowych pomagają uzyskać doskonałe efekty na włóknie węglowym i innych lekkich materiałach, które coraz częściej są stosowane w pojazdach z myślą o bardziej ekonomicznej jeździe oraz obniżeniu poziomu emisji dwutlenku węgla.

Farby proszkowe Alesta® firmy Axalta obniżają poziom pochłaniania ciepła w budynkach, a tym samym koszty klimatyzacji oraz zużycia energii. Dodatkowo ułatwiają usuwanie graffiti, zmniejszając koszt tej operacji, na którą wydaje się dziś co roku miliardy dolarów, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Produkty energetyczne typu Voltahyde™ umożliwiają natomiast silnikom wydajniejszą pracę i są dostępne również w wersji bez formaldehydu.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA