REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta przygotowuje się na skutki pandemii

Firma Axalta Coating Systems opublikowała komunikat w związku z pandemią koronawirusa. Koncern zastrzegł, że odwołuje przygotowane dotychczas prognozy i wytyczne finansowe na rok 2020, które nie uwzględniały wpływu COVID-19. Zarząd zapewnia jednak, że firma ma silne fundamenty i przetrwa nadchodzący kryzys.

Axalta pandemia koronawirus

Fot. geralt / pixabay.com

W opublikowanym na stronie koncernu oświadczeniu Axalta poinformowała, że wycofuje przygotowane wcześniej wytyczne finansowe na rok 2020, nie uwzględniające wpływu koronawirusa. Nowe wytyczne przygotowane zostaną wkrótce, kiedy tylko sytuacja się wyklaruje.

Środki bezpieczeństwa i przygotowania na skutki pandemii

Obecną sytuację Axalty skomentował dyrektor generalny firmy, Robert W. Bryant. Podkreślił, że koncern stosuje odpowiednie środki bezpieczeństwa i dba o dobro swoich pracowników i klientów:

„Przede wszystkim koncentrujemy się na ochronie publicznej służby zdrowia oraz bezpieczeństwie naszych pracowników i klientów, dostosowując się równocześnie do ograniczeń rządowych. Wszędzie gdzie to możliwe, osoby przez nas zatrudniane pracują zdalnie, ograniczyliśmy również podróże służbowe. Podjęliśmy działania, by promować utrzymywanie bezpiecznej odległości oraz wprowadziliśmy nowe, surowe przepisy dotyczące higieny i odwiedzin w naszych zakładach. Uważnie śledzimy sytuację, gotowi do odpowiedniego reagowania w razie potrzeby”.

Równocześnie Axalta wkłada dużo zaangażowania w przygotowanie się na finansowe tąpnięcie spowodowane pandemią. Cel, na którym się skupia, to dostosowanie struktury kosztów w firmie do zaistniałej sytuacji.

Produkcja bez zmian i bezpieczna obsługa

Jak podkreśla Bryant, fundamenty firmy pozostają silne. Produkcja pozostaje nieprzerwana i koncern robi wszystko, by nadal spełniać zapotrzebowanie klientów na różne produkty lakiernicze. W obecnej sytuacji trudno co prawda stwierdzić, w jaki sposób zapotrzebowanie to będzie się zmieniało. Zarząd jest jednak przekonany, że Axalta będzie w stanie nadal obsługiwać klientów w sposób bezpieczny i dokładny.

Firma podała również, że wzdłuż łańcucha dostaw nie pojawiły się dotychczas żadne poważne problemy. Więcej informacji na temat sytuacji finansowej Axalty znaleźć można na stronie firmy.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA