a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta maluje helikoptery dla szpitala dziecięcego

Axalta maluje helikoptery dla szpitala dziecięcego

Za sprawą koncernu Axalta Coating Systems dwa helikoptery szpitala dziecięcego w Miami nabrały barw i blasku. Koncern dostarczył lakiery i wraz ze specjalistami z firmy SureFlight pomalował maszyny.

Axalta helikoptery

Fot. arch. Axalta CS

Odmalowane helikoptery należą do szpitala dziecięcego Nicklaus Children’s Hospital w Miami. Do ich renowacji wykorzystano produkty Axalta Coating Systems – grunt epoksydowy Corlar 13550 S, farbę bazową Imron AF700 oraz lakier nawierzchniowy Imron AF740.

Proces malowania zajął ekspertom Axalty i SureFlight ponad 1000 godzin. Świadomość, że efekty ich działań uszczęśliwią małych pacjentów, dodała im jednak energii. Michael Cash, prezes oddziału Industrial Coatings, stwierdził, że wspaniale było zobaczyć jak obydwie firmy łączą siły w szczytnym celu.

Kenneth Patino, dyrektor programu LifeFlight z Nicklaus Children’s Hospital, oznajmił natomiast, że ich helikoptery nigdy nie wyglądały lepiej. Podobnego zdania byli pierwsi mali krytycy projektu – ośmioro dzieci, które z dumą pozowały do zdjęć na tle jednej z odmalowanych maszyn.

Źródło: Axalta Coating Systems