a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo tworzyw sztucznychAxalta kupuje powłoki samochodowe United Paint

Axalta kupuje powłoki samochodowe United Paint

Firma Axalta Coating Systems przejęła oddział powłok na elementy wyposażenia samochodów United Paint and Chemical Corp. Dzięki temu posunięciu koncern będzie mógł obsługiwać klientów zarówno w zakresie samochodowych powłok zewnętrznych (lakierów samochodowych), jak i wewnętrznych.

United Paint

Fot. arch. Axalta

Oddział przejęty przez Axaltę działa na terenie Ameryki Północnej i Chin i zajmuje się produkcją powłok na termoplastyczne elementy wyposażenia aut. Z usług firmy korzysta 25 wytwórców samochodów z całego świata. Powłoki poprawiają wytrzymałość i estetykę paneli, pulpitów i innych elementów wnętrza pojazdu.

Jak mówi Steven R. Markevich, wicedyrektor wykonawczy Axalty i prezes oddziału Transportation Coatings, powłoki United Paint and Chemical Corp. będą doskonałym uzupełnieniem oferty koncernu, którego celem jest kompleksowa obsługa wytwórców pojazdów w zakresie systemów powłok. Dzięki tej transakcji klienci będą mogli nabywać u Axalty zarówno zewnętrzne lakiery samochodowe, jak i powłoki wewnętrzne. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: pcimag.com