REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta finansuje organizacje ekologiczne w Europie

Axalta przekazała 50 000 € na rozwój projektów w dziedzinie nauk ścisłych lub ochrony środowiska w rejonie EMEA. To część inicjatywy pracowniczej Axalta in Motion.

Axalta organizacje ekologiczne Europea EMEA

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Akcja Axalta in Motion odbyła się we wrześniu 2019 i zaangażowała pracowników do podjęcia jak największej liczby działań na rzecz środowiska w ciągu 24 godzin, w pracy i w domu. W ten sposób promowała również pracę zespołową w firmie.

Gdy akcja została ukończona, pracownicy wskazali pięć organizacji w pięciu losowo wybranych krajach z regionu EMEA, którym Axalta przekaże po 10 000 €.

Ochrona krajobrazu i nauki ścisłe

Losowo wybrane kraje to Belgia, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Wielka Brytania. Trzy spośród wybranych przez pracowników organizacji zajmują się ochroną przyrody i krajobrazu w konkretnych regionach kraju. Belgijska Natuurpunt dba o cenne i zagrożone gatunki we Flandrii, niemiecka Nabu NRW – o przyrodę w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii, zaś szwajcarska Pro Natura Basel wspiera projekty, które służą ochronie krajobrazu w Bazylei i okolicach.

We Włoszech wskazano lokalny oddział WWF, czyli Światowego Funduszu na rzecz Przyrody. W Wielkiej Brytanii natomiast wsparcie otrzyma Queen Mary’s Grammar School w Walsall, szkoła wchodząca w skład grupy The Mercian Trust, słynąca ze świetnego przygotowania uczniów w dziedzinie przedmiotów ścisłych.

Wkład w edukację napędza innowacje

Jak wyjaśnia Yves Kerstans, wiceprezes Axalty i prezes oddziału EMEA, Axalta Coating Systems chętnie wspiera programy ochrony środowiska na całym świecie, by zapewnić czyste powietrze i wodę oraz chronić cenne gatunki. Ale to nie wszystko:

Oferowanie wsparcia ośrodkom edukacyjnym, które skupiają się na przedmiotach ścisłych, w dłuższej perspektywie oznacza korzyści również dla naszej firmy. W końcu to właśnie nauka i technologia napędzają innowacje oraz nasze platformy produkcyjne.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA