a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta finansuje organizacje ekologiczne w Europie

Axalta finansuje organizacje ekologiczne w Europie

Axalta przekazała 50 000 € na rozwój projektów w dziedzinie nauk ścisłych lub ochrony środowiska w rejonie EMEA. To część inicjatywy pracowniczej Axalta in Motion.

Axalta organizacje ekologiczne Europea EMEA

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Akcja Axalta in Motion odbyła się we wrześniu 2019 i zaangażowała pracowników do podjęcia jak największej liczby działań na rzecz środowiska w ciągu 24 godzin, w pracy i w domu. W ten sposób promowała również pracę zespołową w firmie.

Gdy akcja została ukończona, pracownicy wskazali pięć organizacji w pięciu losowo wybranych krajach z regionu EMEA, którym Axalta przekaże po 10 000 €.

Ochrona krajobrazu i nauki ścisłe

Losowo wybrane kraje to Belgia, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Wielka Brytania. Trzy spośród wybranych przez pracowników organizacji zajmują się ochroną przyrody i krajobrazu w konkretnych regionach kraju. Belgijska Natuurpunt dba o cenne i zagrożone gatunki we Flandrii, niemiecka Nabu NRW – o przyrodę w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii, zaś szwajcarska Pro Natura Basel wspiera projekty, które służą ochronie krajobrazu w Bazylei i okolicach.

We Włoszech wskazano lokalny oddział WWF, czyli Światowego Funduszu na rzecz Przyrody. W Wielkiej Brytanii natomiast wsparcie otrzyma Queen Mary’s Grammar School w Walsall, szkoła wchodząca w skład grupy The Mercian Trust, słynąca ze świetnego przygotowania uczniów w dziedzinie przedmiotów ścisłych.

Wkład w edukację napędza innowacje

Jak wyjaśnia Yves Kerstans, wiceprezes Axalty i prezes oddziału EMEA, Axalta Coating Systems chętnie wspiera programy ochrony środowiska na całym świecie, by zapewnić czyste powietrze i wodę oraz chronić cenne gatunki. Ale to nie wszystko:

Oferowanie wsparcia ośrodkom edukacyjnym, które skupiają się na przedmiotach ścisłych, w dłuższej perspektywie oznacza korzyści również dla naszej firmy. W końcu to właśnie nauka i technologia napędzają innowacje oraz nasze platformy produkcyjne.

Źródło: Axalta Coating Systems