REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta Coating Systems zamyka przejęcie U-POL

Firma Axalta Coating Systems z powodzeniem zamknęła transakcję przejęcia brytyjskiego U-POL – dostawcy lakierów, powłok ochronnych i akcesoriów przede wszystkim dla samochodowego rynku wtórnego.

Axalta Coating Systems U-POL

Fot. tookapic / pixabay.com

Zakup ogłoszono w lipcu tego roku. Według podanych wówczas informacji kwota, jaką amerykański producent zapłacił za U-POL, wyniosła 428 mln £.

Większe możliwości i stabilna platforma do rozwoju

Przejęcie ma na celu wzmocnienie pozycji Axalty na światowym rynku refinish oraz wsparcie szeroko pojętego rozwoju firmy. Jak komentuje Robert Bryant, dyrektor generalny Axalta CS:

Włączenie w nasze struktury zespołu U-POL wraz z ekspertyzą branżową firmy i produkcją zwiększy nasze możliwości i zapewni nam stabilną platformę do przyszłego rozwoju. Będziemy się starać, by integracja U-POL przebiegła tak bezproblemowo jak to tylko możliwe, zapewniając wysoki poziom obsługi naszym klientom. Z radością witam nowych członków rodziny Axalta i cieszę się na wszystko, co możemy razem osiągnąć.

W ofercie U-POL znajdują się wysokiej jakości produkty samochodowe refinish oraz akcesoria, w tym wypełniacze, lakiery, aerozole, kleje, a także inne produkty ochronne dla samochodowego rynku wtórnego. Przejęcie umożliwi Axalcie rozszerzenie swojej strefy wpływów na rynku.

Korzyści dla obu stron

Przejęcie przyniesie korzyści również drugiej stronie transakcji. Axalta pomoże U-POL zwiększyć dostęp do rynku za pośrednictwem swoich kanałów sprzedażowych i dystrybucyjnych.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA