a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta Coating Systems zamyka przejęcie U-POL

Axalta Coating Systems zamyka przejęcie U-POL

Firma Axalta Coating Systems z powodzeniem zamknęła transakcję przejęcia brytyjskiego U-POL – dostawcy lakierów, powłok ochronnych i akcesoriów przede wszystkim dla samochodowego rynku wtórnego.

Axalta Coating Systems U-POL

Fot. tookapic / pixabay.com

Zakup ogłoszono w lipcu tego roku. Według podanych wówczas informacji kwota, jaką amerykański producent zapłacił za U-POL, wyniosła 428 mln £.

Większe możliwości i stabilna platforma do rozwoju

Przejęcie ma na celu wzmocnienie pozycji Axalty na światowym rynku refinish oraz wsparcie szeroko pojętego rozwoju firmy. Jak komentuje Robert Bryant, dyrektor generalny Axalta CS:

Włączenie w nasze struktury zespołu U-POL wraz z ekspertyzą branżową firmy i produkcją zwiększy nasze możliwości i zapewni nam stabilną platformę do przyszłego rozwoju. Będziemy się starać, by integracja U-POL przebiegła tak bezproblemowo jak to tylko możliwe, zapewniając wysoki poziom obsługi naszym klientom. Z radością witam nowych członków rodziny Axalta i cieszę się na wszystko, co możemy razem osiągnąć.

W ofercie U-POL znajdują się wysokiej jakości produkty samochodowe refinish oraz akcesoria, w tym wypełniacze, lakiery, aerozole, kleje, a także inne produkty ochronne dla samochodowego rynku wtórnego. Przejęcie umożliwi Axalcie rozszerzenie swojej strefy wpływów na rynku.

Korzyści dla obu stron

Przejęcie przyniesie korzyści również drugiej stronie transakcji. Axalta pomoże U-POL zwiększyć dostęp do rynku za pośrednictwem swoich kanałów sprzedażowych i dystrybucyjnych.

Źródło: Axalta Coating Systems