REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta Coating System rozbudowuje ośrodek w Wilmington

Axalta rozbudowuje swój ośrodek technologii lakierniczych. Nowy, pilotażowy reaktor w który firma zainwestowała 5 milionów dolarów skróci proces opracowywania nowych produktów. Celem zakupionego urządzenia jest wspomaganie badań w dziedzinie farb polimerowych.

Wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki system reaktora jest sprzężony z układem automatyki i sterowania, co umożliwia precyzyjną kontrolę ilości składników oraz kluczowych parametrów procesu technologicznego, takich jak temperatura i ciśnienie. Rozbudowa reaktora zwiększy możliwości opracowywania nowych produktów i skróci proces produkcji nowej generacji polimerów, które charakteryzują się lepszymi parametrami, co umożliwi spełnienie oczekiwań klientów. Polimery wyprodukowane w reaktorze można wykorzystywać do produkcji zarówno lakierów tradycyjnych, opartych na rozpuszczalnikach, jak i bardziej przyjaznych dla środowiska lakierów wodnych.

“W lakierach najważniejszy jest wygląd oraz wydajność”, wyjaśnia Charles Shaver, Chairman i CEO firmy Axalta. “Naszym celem jest zaoferowanie klientom najlepszych możliwych lakierów – takich, które będą miały lepsze parametry schnięciai przyczepności, będą dostępne w najnowszej kolorystyce oraz będą trwalsze niż jakiekolwiek inne lakiery na rynku”.

Nowy pilotażowy reaktor jest kluczowym elementem w procesie rozwoju różnorodnych technologii polimerowych, którego celem jest pomoc w opracowywaniu innowacyjnych lakierów. Receptury, które sprawdzają się w środowisku laboratoryjnym, niekoniecznie muszą okazać się odpowiednie w masowej produkcji. Reaktor, znany także jako obiekt półprodukcyjny, to system służący do produkcji na małą skalę, umożliwiający produkcję nowych receptur polimerowych w sposób, który w pełni imituje produkcję na pełną skalę. Zwiększone możliwości „produkcji pierwszego przejścia” oznaczają skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek, na czym skorzystają nasi klienci.

CTC to globalny ośrodek badawczo-rozwojowy firmy Axalta, którego działalność obejmuje także prace wyspecjalizowanego zespołu zajmującego się technologiami polimerowymi. Nowy obiekt będzie uzupełniał istniejące możliwości prowadzenia badań nad polimerami na terenie Europy, Azji-Pacyfiku i Ameryki Łacińskiej, zapewniając najnowocześniejsze środki do zwiększania skali produkcji polimerów, które z kolei umożliwią opracowywanie przyszłościowych technologii polimerowych dla klientów z całego świata.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA