REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zieleń zdobywa rynek samochodowy

W tegorocznej kolekcji odcieni dla lakierów samochodowych BASF królują różne odsłony zieleni – barwy świeżości i rozwoju. Popularność tego koloru specjaliści przewidzieli już w zeszłym roku, obecnie zaś potwierdza się, że był to strzał w dziesiątkę.

rynek samochodowy

Fot. arch. BASF

Przemysł samochodowy kwitnie – pojawiają się nowe modele, wdrażane są nowe technologie, toteż i paleta kolorystyczna kipi świeżymi, odważnymi propozycjami. Po ponad dekadzie zdominowanej przez nieśmiertelne czernie, biele i srebra na naszych drogach ma się zrobić bardziej kolorowo. Na scenę wkracza zapowiedziana już wcześniej przez BASF nowa bohaterka – zieleń.

Dlaczego zielony?

Jak twierdzą eksperci, popularność zieleni wcale nie wynika z jej skojarzeń z ekologią i nieskażoną naturą. W najbliższym czasie ma ona zrzucić tego typu koneksje, a zamiast tego stanie się symbolem nowoczesnych technologii, prostoty, indywidualności, a także harmonii i równowagi.

Lokalne trendy

Zdaniem specjalistów w różnych rejonach świata rynek samochodowy zdominowany będzie przez różne odcienie zieleni. Przykładowo do europejskiego charakteru, w którym dominuje stonowanie i jakość, pasować będą opcje zrównoważone, ale i odważne – na przykład ciemna zieleń czy szmaragd, często z dodatkiem złotych refleksów. Azja z kolei poszukuje natury, harmonii i spokoju, dlatego triumfować tu będą odcienie subtelne, ale i wieloznaczne. Prawdopodobnie żywe pastele wyprą z miast nudne szarości. Prawdziwą mozaiką jest Ameryka Północna. Przede wszystkim liczy się tu jednak klarowność i bezpośredniość, stąd duża popularność kolorów z pogranicza zieleni i żółci, jak np. cytrynowy.

Prócz tego projektanci mają do dyspozycji najnowsze technologie, takie jak matowe wykończenie czy pigmenty zapewniające efekty specjalne. We współpracy ze światłem nietrudno będzie uzyskać efekt elegancki i nienachalny. Czas nadać życiu nieco więcej barw!

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA