REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

ATLAS z tytułem Solidny Pracodawca 2015

Atlas został wyróżniony tytułem Solidny Pracodawca Roku 2015. Specjaliści docenili warunki pracy i warunki BHP w firmie, a także ścieżkę kariery oraz społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstwa.

AtlasATLAS, spółka powstała w 1991 r. i rozpoczynająca swoją działalność jako niewielka firma trójki przyjaciół, produkujących pierwszy polski klej do glazury, to obecnie krajowy lider w branży chemii budowlanej oraz jedna z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Obecnie, Grupa ATLAS to 22 podmioty gospodarcze, które kształtują rodzime budownictwo i w dużym stopniu uczestniczą w rozwoju rynków zagranicznych – w Europie Środkowo-Wschodniej (Białoruś), Południowej (Rumunia) czy także w Wielkiej Brytanii. Własne zaplecze surowcowe, rozwinięty obszar badawczy i niemal dwudziestopięcioletnie doświadczenie to atuty, które pozwalają marce ATLAS nie tylko na dostarczanie rozwiązań budowlanych i wykończeniowych najwyższej jakości, ale i tworzenie bezpiecznego, stabilnego zatrudnienia.

– Firma to przede wszystkim ludzie, a zespół specjalistów-pasjonatów, zaangażowanych we wspólny wysiłek, jest jednym z fundamentów sukcesu – mówi dr Henryk Siodmok, Prezes Grupy ATLAS. Dlatego stabilność zatrudnienia, przestrzeganie prawa pracy, planowanie ścieżki kariery i odpowiednia motywacja pracowników to kwestie, które są dla nas równie istotne, co wyniki finansowe. Dzięki temu udało nam się zbudować społeczność profesjonalistów, wytworzyć więzy równie mocne, co – nomen omen – nasze kleje do glazury. Nagroda Solidny Pracodawca Roku 2015 jest wyróżnieniem tak dla nas, jak i dla wszystkich naszych pracowników. Jest dla nas powodem do dumy i swego rodzaju weryfikacją realizowanej konsekwentnie od wielu lat wizji zatrudnienia – dodaje na koniec.

Stabilne zatrudnienie to dla firmy ATLAS m.in. brak tzw. „śmieciowych umów” czy gwarancja powrotu do pracy po urlopach. Bezpieczeństwo pracy, szczególnie istotne w branży budowlanej, zapewnia skrupulatna realizacja celów BHP, oparta na systematycznych szkoleniach i przestrzeganiu zasad zgodnych z wdrożoną w firmie brytyjską normą BS OHSAS 18001:2007. ATLAS to pracodawca, dla którego liczy się także atmosfera w firmie. Sieć intranetowa, portal pracowniczy, skrzynka pomysłów i dwa wewnętrzne wydawnictwa informacyjne to używane na co dzień narzędzia służące do efektywnej komunikacji wewnątrz firmy.

Ważne miejsce w koncepcji funkcjonowania firmy w przestrzeni społecznej i gospodarczej zajmują aspekty społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Publikowane dobrowolnie coroczne raporty dotyczące społecznej odpowiedzialności, zawierają szczegółowe dane dotyczące aspektów związanych z zatrudnieniem, ochroną środowiska, troską o dziedzictwo kulturowe czy działalnością powołanej do życia w 1996 r. Fundacji Dobroczynności Atlas.

Solidny Pracodawca Roku to konkurs organizowany przez media zajmujące się tematyką biznesową: „Rzecz o biznesie” – dodatek informacyjny do Rzeczypospolitej, „Strony Rynku” – dodatek do Gazety Wyborczej i „Monitor Gospodarczy” – telewizyjny program promocyjno-informacyjny. Obok wymienionych wyżej kryteriów komisja konkursu przygląda się takim kwestiom, jak terminowość wypłat, warunki pracy i warunki socjalne, dynamika zatrudnienia w ostatnich latach, opinie wewnętrzne i zewnętrzne o firmie, program zatrudniania młodych i osób 50+.

Źródło: Atlas

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA