a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema zwiększa produkcję emulsji Synaqua

Arkema zwiększa produkcję emulsji Synaqua

Oddział Arkema Coating Resins ogłosił, że zamierza rozszerzyć zdolność produkcyjną swojej platformy technologicznej Synaqua w zakładzie w Grand Rapids w stanie Michigan w USA. Fabryka ma ruszyć ze zwiększoną produkcją w drugim kwartale roku 2019.

Arkema emulsje alkidowe Synaqua

Emulsje Synaqua pozwalają uzyskać formuły przyjazne środowisku, a przy tym nie ustępujące jakością produktom rozpuszczalnikowym. Fot. geralt / pixabay.com

Synaqua® to emulsje alkidowe marki Arkema. Dają one technologom większe możliwości opracowywania wolnych od rozpuszczalników farb wodorozcieńczalnych o niskiej zawartości LZO, zachowując przy tym wysoką jakość i właściwości typowe dla produktów rozpuszczalnikowych – wyjaśnia Mike Iwaniw, Business Manager w Arkema Coatings Resins.

Lokalizacja produkcji tych produktów jest kluczowa, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu żywice w Ameryce Północnej rośnie. Do tego zakład w Grand Rapids słynie z efektywności, wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa. Prowadzone jest w nim produkcja m.in. żywic wodorozcieńczalnych oraz rozpuszczalnikowych o wysokiej zawartości części stałych do wykorzystania jako spoiwa farb przemysłowych, architektonicznych, budowlanych, dla infrastruktury i na kontenery. W roku 2017 fabryka otrzymała certyfikat American Chemistry Council Responsible Care® Facility Safety Award, przyznawany najbezpieczniejszym zakładom produkcyjnym.

Źródło: Arkema