REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Antykorozja – potrzeba zmian

Choć przemysł farb antykorozyjnych generalnie rzecz biorąc radzi sobie nieźle, okazuje się, że zdaniem osób z branży potrzeba innowacji jest ogromna. Na co najczęściej się dziś narzeka? Co, według klientów, musi szybko ulec poprawie?

antykorozja

Aż 85% respondentów uważa, że innowacje w dziedzinie farb antykorozyjnych są potrzebne. Fot. rabbit75

Mimo że inwestorzy korzystający z farb antykorozyjnych są generalnie zadowoleni z jakości tych produktów, nie twierdzą, że innowacje nie są potrzebne – aż 85% pytanych uważa, że zapotrzebowanie na nowe technologie w tej branży jest duże. Ich zdaniem jest jeszcze sporo problemów, nad którymi producenci powinni w najbliższym czasie intensywnie popracować.

Korozja pozostaje jednym z największych problemów światowego przemysłu i co roku pochłania miliardy dolarów, nic więc dziwnego, że każda nowinka technologiczna wręcz elektryzuje branżę. W obliczu tak wielkich kosztów swoją niechęć do innowacji przełamują nawet konserwatywni inwestorzy.

Skuteczność wciąż niewystarczająca

Najczęściej pojawiającymi się w odpowiedziach mankamentami powłok antykorozyjnych były niewystarczająca odporność na korozję i długi czas schnięcia – na problemy te wskazało po 34% respondentów. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w dziedzinie antykorozji zrobiliśmy ogromny postęp, ale w niektórych agresywnych środowiskach, jak widać, to wciąż za mało.

Trudno również odmówić racji tym, dla których ważnym problemem jest długi czas schnięcia farby. W przypadku zakładów przemysłowych czy platform wydobywczych, które pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, każda minuta poświęcona na malowanie jest sporym wydatkiem. Im krócej więc trwa ten proces – a tym samym im krócej obiekt wyłączony jest z użytku – tym lepiej.

Wskazówka dla technologów

Inne problemy związane z farbami antykorozyjnymi, które respondenci określili jako istotne, to między innymi słaba wytrzymałość, słaba przyczepność na stali, długi czas sieciowania oraz konieczność nanoszenia więcej niż jednej warstwy farby. Są to więc obszary, na których w najbliższym czasie powinni się skupić naukowcy i technolodzy.

Wyniki sondażu zostały zamieszczone w raporcie firmy Hempel „Protective Coatings in the Oil & Gas, Power Generation and Infrastructure Industries”. Fot. Hempel

W ramach sondażu, przeprowadzonego w czerwcu tego roku, firma Hempel wysłała zestaw pytań na temat farb ochronnych do około 200 inwestorów z całego świata, działających w branży korzystającej z tego typu powłok (przemysł gazowo-olejowy, energetyka, infrastruktura).

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA