REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel wspiera uczestników World Solar Challenge

Technicy AkzoNobel pomagają grupie holenderskich studentów z zespołu Nuon Solar Team, który weźmie udział w tegorocznym World Solar Challenge – wielkim wyścigu samochodów na energię słoneczną! Przy budowie pojazdu Nuna 7 wykorzystano kompozytowy wypełniacz Aerowave 2501 i zestaw lakierów marki Sikkens.

World Solar Challenge

Fot. arch. AkzoNobel

Zespół Nuon Solar Team tworzą studenci Uniwersytetu w Delft. W ramach konkursu World Solar Challenge współpracują oni z ekspertami Sikkens już po raz czwarty. Podczas ostatniego wyścigu w roku 2011 drużyna zdobyła drugie miejsce, ale to dla nich wciąż mało – tym razem chcą być bezkonkurencyjnie najlepsi! Nuna 7 musi być więc technologiczną perełką, która pomoże zdeklasować rywali.

By przybliżyć ambitnych młodych ludzi do zwycięstwa, marka Sikkens dostarczyła innowacyjny kompozytowy wypełniacz Aerowave 2501, stosowany już komercyjnie na samolotach, oraz lakiery Colorbuild Plus, Autocryl Plus LV i Autoclear LV Superior, które zapewniają doskonałe własności aerodynamiczne. Leslie Nooteboom, manager zespołu z Delft przyznaje, że pomoc AkzoNobel jest nieoceniona i znacznie zwiększa szanse na to, że Nuna 7 najszybciej stanie na mecie.

World Solar Challenge to wyścig organizowany w Australii co dwa lata. Tegoroczna, dwunasta jego edycja odbędzie się w dniach 6-13 października.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA