a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel wspiera uczestników World Solar Challenge

AkzoNobel wspiera uczestników World Solar Challenge

Technicy AkzoNobel pomagają grupie holenderskich studentów z zespołu Nuon Solar Team, który weźmie udział w tegorocznym World Solar Challenge – wielkim wyścigu samochodów na energię słoneczną! Przy budowie pojazdu Nuna 7 wykorzystano kompozytowy wypełniacz Aerowave 2501 i zestaw lakierów marki Sikkens.

World Solar Challenge

Fot. arch. AkzoNobel

Zespół Nuon Solar Team tworzą studenci Uniwersytetu w Delft. W ramach konkursu World Solar Challenge współpracują oni z ekspertami Sikkens już po raz czwarty. Podczas ostatniego wyścigu w roku 2011 drużyna zdobyła drugie miejsce, ale to dla nich wciąż mało – tym razem chcą być bezkonkurencyjnie najlepsi! Nuna 7 musi być więc technologiczną perełką, która pomoże zdeklasować rywali.

By przybliżyć ambitnych młodych ludzi do zwycięstwa, marka Sikkens dostarczyła innowacyjny kompozytowy wypełniacz Aerowave 2501, stosowany już komercyjnie na samolotach, oraz lakiery Colorbuild Plus, Autocryl Plus LV i Autoclear LV Superior, które zapewniają doskonałe własności aerodynamiczne. Leslie Nooteboom, manager zespołu z Delft przyznaje, że pomoc AkzoNobel jest nieoceniona i znacznie zwiększa szanse na to, że Nuna 7 najszybciej stanie na mecie.

World Solar Challenge to wyścig organizowany w Australii co dwa lata. Tegoroczna, dwunasta jego edycja odbędzie się w dniach 6-13 października.

Źródło: AkzoNobel