a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel tworzy zagłębie technologiczne

AkzoNobel tworzy zagłębie technologiczne

Oddział AkzoNobel Specialty Chemicals zamierza przekształcić swój zakład produkcyjny w Deventer w Holandii w zagłębie technologiczne. Obiekt zostanie przystosowany w tym roku.

AkzoNobel zagłębie technologiczne Deventer Holandia

Fot. arch. AkzoNobel

Zgodnie z planem Deventer Open Innovation Center ma być kluczowym europejskim ośrodkiem zajmującym się chemią i najnowszymi technologiami. Transformację wsparły władze samorządowe miasta Deventer oraz prowincji Overijssel, a także Restructuring Company Overijssel. W sumie partnerzy dołożyli do realizacji projektu ponad 25 mln €.

Z ośrodka korzystać będą mogły inne firmy, instytuty badawcze, przedsiębiorcy, inwestorzy oraz studenci. Do ich dyspozycji będą struktury badawcze, takie jak laboratoria do testów bezpieczeństwa, laboratoria analityczne, pilotażowe linie produkcyjne oraz przestrzenie szkoleniowe i edukacyjne. Otwarcie nowego obiektu ma przyciągnąć do Deventer nowe firmy oraz przyczynić się do stworzenia nowych stanowisk pracy.

Robocza nazwa nowego środka to Deventer Open Innovation Centre (DOIC), jednak ostateczną nazwę poznamy na początku tego roku. Zgodnie z przewidywaniami do końca roku 2025 miejsce to stanie się siedzibą dla ok. 300 specjalistów oraz 50 użytkowników z obszaru szkoleń i edukacji, nie licząc 315 pracowników samego koncernu AkzoNobel. Biorąc pod uwagę również osoby nie zatrudnione bezpośrednio, w sumie do 2025 roku powstanie ponad 1000 miejsc pracy.

Źródło: european-coatings.com