REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby AkzoNobel szybko spełniają marzenia

Studenci dwóch holenderskich uniwersytetów we współpracy ze specjalistami AkzoNobel udowodnili, że rower może być ekstremalnie szybki! Udało im się rozpędzić do ponad 130 km/h i tym samym pobić światowy rekord prędkości w kategorii pojazdów napędzanych siłą ludzką. Stało się to podczas imprezy World Human Powered Speed Challenge 2013 w miejscowości Battle Mountain w Nevadzie (USA).

AkzoNobel Sikkens

Fot. AkzoNobel

W trakcie amerykańskiej imprezy drużynie z Delft Technical University oraz Free University of Amsterdam udało się osiągnąć prędkość 133,78 km/h! To o 0,6 km/h więcej niż wynosił poprzedni rekord, ustanowiony przez Kanadyjczyka Sama Whittinghama. Pojazd na którym poprawiono światowy wynik to rower poziomy VeloX3 pokryty superlekką farbą marki Sikkens.

Specjaliści AkzoNobel mają już bogate doświadczenie w zakresie aerodynamiki i zawrotnych prędkości. Pomagają między innymi drużynie McLaren Mercedes startującej w wyścigach Formuły 1, wspierają również swoją wiedzą i doświadczeniem uczestników World Solar Challenge – trwającego obecnie australijskiego wyścigu pojazdów zasilanych energią słoneczną. Dzięki pomocy technologów Sikkens udało się zmniejszyć opór powietrza podczas jazdy roweru aż o 14%. Przy obecnych parametrach VeloX3 porusza się z łatwością tekturowej podstawki pod piwo wyrzuconej w powietrze.

„Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem ze studentami, którzy nad tym rewelacyjnym projektem pracują od roku i naprawdę dają z siebie wszystko” – powiedział Marc Michelsen z oddziału Automotive and Aerospace Coatings AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA