REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel: przyszłość w ciepłych barwach

Jak co roku specjaliści AkzoNobel uchylają rąbka tajemnicy, jakie kolory będą królować w nadchodzącym sezonie. Odcień, który rzuci wszystkich na kolana w roku 2015, to...

AkzoNobel…Copper Orange, czyli Miedziany Oranż! Dlaczego akurat ten?

Zgodnie z prognozami ekspertów nastroje na świecie zmieniają się na lepsze. Z większym optymizmem patrzymy w przyszłość i widać to również w sferze kolorów. Od chłodnych zieleni i błękitów, tak modnych jeszcze w tym sezonie, stopniowo przechodzimy do ciepłych kolorów i metalicznych tonów. Już wkrótce w paletach zaroi się od różów, czerwieni i pomarańczy.

Oprócz tego ciepłego spojrzenia na świat w roku 2015 silny wpływ na kształtowanie palet kolorystycznych będą mieć barwy ziemi (od różnych odcieni gliny aż po ciepłe, słoneczne żółcie), odcienie cieliste nawiązujące do bliskości międzyludzkiej oraz sepia kojarząca się z przeszłością i tradycją. Wszystkie te tendencje łączy odcień okrzyknięty przez AkzoNobel Kolorem Roku 2015 – Miedziany Oranż. Jest ciepły, tworzy we wnętrzu przytulny nastrój, świetnie prezentuje się zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z różem, barwami neutralnymi, bielą, innymi odcieniami pomarańczowego i tonami metalicznymi. Stanowi też doskonałe tło dla elementów drewnianych.

Eksperci AkzoNobel opracowali także pięć zestawów kolorystycznych na rok 2015. Wszystkie koncentrują się na poszukiwaniu niezwykłości w codziennych aranżacjach, na wypracowaniu nowego, świeżego spojrzenia na nasze otoczenie. Więcej szczegółów na ten temat na stronie Color Futures.

Tegoroczna analiza Color Futures dotycząca najnowszych trendów kolorystycznych jest już 12. z kolei. Tym razem ma ona szczególny charakter, ponieważ wpisuje się w podjętą przez AkzoNobel inicjatywę Human Cities. Program ten ma na celu uczynić miasta piękniejszymi, radośniejszymi i bardziej bezpiecznymi.

Źródło: AkzoNobel, fot. Color Futures

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA