REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel otwiera wystawę o miejscach spotkań

W AkzoNobel Art Space w Amsterdamie została otwarta nowa wystawa, poświęcona miejscom, w którym się ze sobą spotykamy i komunikujemy. Została ona zatytułowana „Common Ground” („Wspólny grunt”).

AkzoNobel wystawa Amsterdam

Fot. arch. AkzoNobel

Wystawa, za aranżację której odpowiada Tom Postma Design, łączy prace wielu artystów. Wspólnym ich tematem są miejsca spotkań oraz to, jak miejsca te są reprezentowane w sztuce. Jak mówi Thierry Vanlancker, dyrektor generalny koncernu oraz prezes fundacji AkzoNobel Art Foundation:

W AkzoNobel pasjonują nas nie tylko farby, ale również sztuka, dlatego wielką dumą napawa mnie nasz udział w otwarciu tej nowej wystawy. Sztuka jest potęgą, ponieważ potrafi stwarzać wspólny język i wspólny grunt, zaś AkzoNobel Art Space pełni dla nas ważną rolę – pozwala łączyć kreatywną i biznesową stronę naszej działalności i zbliża nas do społeczeństwa. Niezwykły w tym kontekście jest też sam projekt tej wystawy, ponieważ pozwala widzom włączyć się w sztukę i odnaleźć swój własny wspólny grunt.

Jak mówi Hester Alberdingk Thijm, dyrektor AkzoNobel Art Foundation (odnosząc się do tytułu i idei wystawy), ludzie nie zawsze są świadomi, że miejsce, gdzie się spotykamy, ma ogromny wpływ na kontakty między nami. Nowa wystawa ma zwrócić uwagę na rolę otoczenia dla naszego porozumienia duchowego i intelektualnego. W ramach niej zaprezentowane zostaną zarówno prace młodych talentów, jak i uznanych na arenie międzynarodowej artystów. Wystawę obejrzeć można zupełnie za darmo. Jest ona prezentowana w AkzoNobel Center w dzielnicy Zuidas w Amsterdamie.

AkzoNobel Art Space to dostępna publicznie przestrzeń, otwarta w roku 2016 jako część AkzoNobel Center w Amsterdamie. Służy prezentacji sztuki oraz spotkaniom jej miłośników. Od momentu otwarcia odwiedziło ją już ponad 100 000 osób. AkzoNobel Art Foundation gromadzi zaś i prezentuje dzieła sztuki od roku 1996. Obecnie jej kolekcja liczy 1800 dzieł sztuki nowoczesnej.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA