REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farba przeciw komarom Kansai Paint trafi do USA

Trwa majówka i być może już zaczynają nam się dawać we znaki komary. Ci mali krwiopijcy są jednak nie tylko urlopową udręką, ale i roznosicielami groźnych chorób. Wybawieniem może być opracowana przez Kansai Paint wodorozcieńczalna farba przeciwko komarom, która właśnie została zatwierdzona przez Agencję Ochrony Środowiska do stosowania w Stanach Zjednoczonych. Na sklepowych półkach w USA znajdzie się już latem tego roku.

farba przeciw komarom Kansai Paint USA

Fot. buchse12 / pixabay.com

Farba Kansai Paint przeciwko komarom została opracowana w roku 2013. Przeprowadzone od tego czasu badania potwierdziły, że w pomalowanych farbą obszarach występuje o 90% mniej komarów, co zapobiega również rozprzestrzenianiu się przenoszonych przez te owady chorób. Do tego produkt dostępny jest w szerokiej gamie atrakcyjnych odcieni.

Jak mówi prezes i dyrektor generalny Kansai Paint, Hiroshi Ishino, farba przeciwko komarom to ważny krok nie tylko dla firmy, ale i dla całego świata. Od wieków ludzie zmagali się z chorobami przenoszonymi przez te małe owady. Kansai jako pierwszy producent opracował farbę, która pozwala rozwiązać ten problem i która została uznana za bezpieczną przez Agencję Ochrony Środowiska.

Działanie Kansai Anti-Mosquito Paint polega na tym, że poraża ona układ nerwowy komarów, ponieważ zawiera tzw. pyretroidy. Związki te, jak potwierdziły testy, nie są w żaden sposób szkodliwe dla człowieka (czy to przy kontakcie fizycznym, czy przy połknięciu) i nie wpływają na właściwości estetyczne farby. Po pomalowaniu powierzchni jej działanie utrzymuje się przez co najmniej dwa lata.

Jak zapewnia Kalpana Abe, wiceprezes Kansai Paint, produkt unieszkodliwia różne gatunki komarów, w tym te przenoszące obecne w Stanach Zjednoczonych wirusy, jak Zika czy Zachodniego Nilu. Prawdopodobnie zgoda EPA na stosowanie farby w USA przyspieszy jej dopuszczenie do użytku także w innych państwach.

Źródło: Kansai Paint

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA