a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarba przeciw komarom Kansai Paint trafi do USA

Farba przeciw komarom Kansai Paint trafi do USA

Trwa majówka i być może już zaczynają nam się dawać we znaki komary. Ci mali krwiopijcy są jednak nie tylko urlopową udręką, ale i roznosicielami groźnych chorób. Wybawieniem może być opracowana przez Kansai Paint wodorozcieńczalna farba przeciwko komarom, która właśnie została zatwierdzona przez Agencję Ochrony Środowiska do stosowania w Stanach Zjednoczonych. Na sklepowych półkach w USA znajdzie się już latem tego roku.

farba przeciw komarom Kansai Paint USA

Fot. buchse12 / pixabay.com

Farba Kansai Paint przeciwko komarom została opracowana w roku 2013. Przeprowadzone od tego czasu badania potwierdziły, że w pomalowanych farbą obszarach występuje o 90% mniej komarów, co zapobiega również rozprzestrzenianiu się przenoszonych przez te owady chorób. Do tego produkt dostępny jest w szerokiej gamie atrakcyjnych odcieni.

Jak mówi prezes i dyrektor generalny Kansai Paint, Hiroshi Ishino, farba przeciwko komarom to ważny krok nie tylko dla firmy, ale i dla całego świata. Od wieków ludzie zmagali się z chorobami przenoszonymi przez te małe owady. Kansai jako pierwszy producent opracował farbę, która pozwala rozwiązać ten problem i która została uznana za bezpieczną przez Agencję Ochrony Środowiska.

Działanie Kansai Anti-Mosquito Paint polega na tym, że poraża ona układ nerwowy komarów, ponieważ zawiera tzw. pyretroidy. Związki te, jak potwierdziły testy, nie są w żaden sposób szkodliwe dla człowieka (czy to przy kontakcie fizycznym, czy przy połknięciu) i nie wpływają na właściwości estetyczne farby. Po pomalowaniu powierzchni jej działanie utrzymuje się przez co najmniej dwa lata.

Jak zapewnia Kalpana Abe, wiceprezes Kansai Paint, produkt unieszkodliwia różne gatunki komarów, w tym te przenoszące obecne w Stanach Zjednoczonych wirusy, jak Zika czy Zachodniego Nilu. Prawdopodobnie zgoda EPA na stosowanie farby w USA przyspieszy jej dopuszczenie do użytku także w innych państwach.

Źródło: Kansai Paint