a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel odnawia certyfikat EPD na farby Interpon D

AkzoNobel odnawia certyfikat EPD na farby Interpon D

Firma AkzoNobel odnowiła swoją deklarację EPD na linię farb proszkowych Interpon D. Deklaracja jest potwierdzeniem przyjaznego środowisku produktu w całym jego cyklu życia.

AkzoNobel Interpon D certyfikat EPD

Fot. arch. AkzoNobel

Holenderski koncern był pierwszym producentem farb proszkowych, który otrzymał EPD – już w roku 2015. Odnowiona obecnie deklaracja (dla farb Interpon D1000, D2000 i D3000) obowiązywać będzie do roku 2023.

EPD (ang. Environmental Product Declaration), czyli Środowiskowa Deklaracja Produktu, informuje o ekologiczności produktu w całym jego cyklu życia. Niezależna weryfikacja i transparentne działania w oparciu o standardy ISO gwarantują rzetelność systemu EPD. Pomaga on klientom docenić wartość produktu pod kątem ekologii oraz dokonywać mądrych wyborów zakupowych.

AkzoNobel dostarcza farby proszkowe do ponad 30 000 klientów na całym świecie, dla kilku sektorów rynku. Dowodem na ich wysoką jakość jest również fakt, że produkty firmy zostały wykorzystane do zabezpieczenia wielu ikonicznych obiektów na świecie, m.in. La Sagrada Família w Barcelonie, Shard w Londynie czy Water Cube w Pekinie.

Źródło: AkzoNobel