REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel nawiązał współpracę z Itaconix

AkzoNobel podpisał umowę ramową z wytwórcą specjalistycznych środków chemicznych Itaconix. Celem współpracy będzie otrzymanie i komercjalizacja polimerów pochodzenia naturalnego.

AkzoNobel Itaconix

Fot. arch. AkzoNobel

Na mocy porozumienia Itaconix udostępnia swoją technologię polimeryzacji wykorzystującą kwas itakonowy, pozyskiwany z cukrów w procesie fermentacji. Jak wyjaśnia Peter Nieuwenhuizen, dyrektor działu badawczo-rozwojowego oddziału Specialty Chemicals AkzoNobel, technologia ta umożliwia produkcję polimerów z naturalnych surowców, a więc doskonale wpisuje się w strategię Planet Possible koncernu.

Itaconix należy do brytyjskiej firmy Revolymer, współpracującej również z AkzoNobel w projektach dotyczących farb morskich. Jak mówi jej prezes Kevin Matthews, AkzoNobel ma ogromne możliwości wykorzystania polimerów z kwasu itakonowego w różnych dziedzinach przemysłu. Zarząd brytyjskiego koncernu liczy więc na to, że nawiązana współpraca otworzy drogę do produkcji polimerów pochodzenia naturalnego na wielką skalę.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA