a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Duranar na najwyższym budynku mieszkalnym

Farby Duranar na najwyższym budynku mieszkalnym

Farby Duranar od PPG, znane i cenione na rynku już od pięćdziesięciu lat, chronią i zdobią również wiele prestiżowych obiektów, jak choćby Piramidę Luwru. Ostatnio dołączył do nich kolejny – budynek przy 432 Park Avenue w Nowym Jorku, będący obecnie najwyższym na świecie wieżowcem mieszkalnym.

Duranar Sunstorm PPG 432 Park Avenue

Fot. maduarte / Foter.com / CC BY-NC-ND

Wzniesiony przy 432 Park Avenue drapacz chmur ma 96 pięter i został zaprojektowany przez architekta Rafaela Viñoly. Jednym z elementów projektu jest aluminiowy system ścian okiennych przypominający siatkę, zaprojektowany, wyprodukowany i zainstalowany przez wytwórcę aluminiowych ścian osłonowych Enclos Corp. z Nowego Jorku. Całość składa się z ponad 1800 jednostek okiennych.

System ten zabezpieczony został produktami PPG – Duranar Sunstorm Gray Mica oraz Sunlight Silver. Duranar Sunstorm, powłoka wyróżniona niedawno przez czasopismo „BD&C”, zawiera pigmenty z efektem perłowym, które pozwalają uzyskać metaliczne wykończenie bez konieczności dodatku płatków aluminiowych. Farby zostały zaaplikowane przy pomocy wytłaczarki do aluminium i aplikatora farby marki Keymark.

Ponieważ powłoki Duranar są odporne na promieniowanie UV, mgłę solną, kwaśne deszcze, żrące chemikalia i inne czynniki środowiskowe, a ponadto długo zachowują kolor i połysk, inwestor zdecydował, że to idealny wybór dla tak prestiżowego obiektu. Znaczenie miał również fakt, że farby te sprawdziły się na innych słynnych nowojorskich budynkach – m.in. Empire State czy Flatiron Building. To także dzięki powłokom PPG obiekty te od wielu lat prezentują się równie imponująco.

PPG Duranar Sunstorm 432 Park Avenue

Fot. arch. PPG

Źródło: PPG