REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Duranar na najwyższym budynku mieszkalnym

Farby Duranar od PPG, znane i cenione na rynku już od pięćdziesięciu lat, chronią i zdobią również wiele prestiżowych obiektów, jak choćby Piramidę Luwru. Ostatnio dołączył do nich kolejny – budynek przy 432 Park Avenue w Nowym Jorku, będący obecnie najwyższym na świecie wieżowcem mieszkalnym.

Duranar Sunstorm PPG 432 Park Avenue

Fot. maduarte / Foter.com / CC BY-NC-ND

Wzniesiony przy 432 Park Avenue drapacz chmur ma 96 pięter i został zaprojektowany przez architekta Rafaela Viñoly. Jednym z elementów projektu jest aluminiowy system ścian okiennych przypominający siatkę, zaprojektowany, wyprodukowany i zainstalowany przez wytwórcę aluminiowych ścian osłonowych Enclos Corp. z Nowego Jorku. Całość składa się z ponad 1800 jednostek okiennych.

System ten zabezpieczony został produktami PPG – Duranar Sunstorm Gray Mica oraz Sunlight Silver. Duranar Sunstorm, powłoka wyróżniona niedawno przez czasopismo „BD&C”, zawiera pigmenty z efektem perłowym, które pozwalają uzyskać metaliczne wykończenie bez konieczności dodatku płatków aluminiowych. Farby zostały zaaplikowane przy pomocy wytłaczarki do aluminium i aplikatora farby marki Keymark.

Ponieważ powłoki Duranar są odporne na promieniowanie UV, mgłę solną, kwaśne deszcze, żrące chemikalia i inne czynniki środowiskowe, a ponadto długo zachowują kolor i połysk, inwestor zdecydował, że to idealny wybór dla tak prestiżowego obiektu. Znaczenie miał również fakt, że farby te sprawdziły się na innych słynnych nowojorskich budynkach – m.in. Empire State czy Flatiron Building. To także dzięki powłokom PPG obiekty te od wielu lat prezentują się równie imponująco.

PPG Duranar Sunstorm 432 Park Avenue

Fot. arch. PPG

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA